„Filcowy rycerz” oficjalnym ubiorem Młodzieży Wszechpolskiej.

6
2022

Na facebookowych profilach Polonia Partia i Cedzik Arts pojawiła się zapowiedź „przyszłego hitu” odzieży patriotycznej. Internauci – bez względu na poglądy polityczne – w większości przyjęli propozycji pozytywnie. 

Chodzi o bluzę imitującą rycerską zbroję, na której będzie można – wedle uznania klienta – umieścić polskie godło, barwy lub patriotyczne hasła. Jak przekonują w opisie produktu autorzy projektu, jest on „unikatowy” i stanowi nowość na polskim rynku. Kilku znawców mody już określiło bluzę trendem 2016 roku.

Cedzik Arts bluza rycerska - The Onion Daily

Sprzedaż „przyszłego hitu” mody patriotycznej ma ruszyć dopiero w marcu, jednak jak zapowiedziała Polonia Partia ustalono już z pewnymi środowiskami narodowymi, że bluza będzie ich strojem reprezentacyjnym a zamówienia siegają kilku milionów sztuk we wszystkich rozmiarach (również z podziałem na damskie i męski).

Niedługo po publikacji zdjęć odzieży patriotycznej pojawiły się poważne oskarżenia o kradzież projektu. Okazało się, że proponowana przez Partia Polonia i Cedzik Arts odzież nie jest unikatowa, ani ich autorstwa. Autorem projektu bluzy jest Katherine Kim z Etsy (tutaj link do jej profilu), która jest w 2,5% rodowitą Warszawianką co pozwoliło na ugodowe załatwienie sprawy i oddanie praw do projektu na rzecz Cedzik Arts.

źródło Pikio.pl

Wszystko co zostało powyżej, poniżej, z boku i każdej innej strony napisane na łamach strony www.theoniondaily.com to brednie, opowieści o trzech zbójach, nieprawda, a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny i jest mieszanką mojej empatii, ale także potrzeby popisania… kłamstw.

 • Haha, ktoś ma na serio pomysły 😛 Chyba bym się roześmiała, gdybym zobaczyla tak ubranego ,,patriote” na ulicy 😉

  • Vintur

   11 listopada 2016 roku bluza ma być obowiązkowym strojem na manifestacjach w całej Polsce <3 Niestety na rok bieżący nie wyrobią się z produkcją przez napływające z kraju zamówienia idące w tysiące sztuk…

 • Jolanta Bednarska Aarts

  gdzie to można kupic ?

  • Kamil Maćkowski

   Tutaj… https://www.etsy.com/people/ohmytrendhunter Proszę tylko uważać. Przed zobaczeniem cen najlepiej wziąć coś na uspokojenie ;]

   • Jolanta Bednarska Aarts

    bardzo dziękuję , ale ceny ,,,, absolutnie nie na moją kieszeń 😉 szoda

    • Kamil Maćkowski

     Powala, nie? 😀 Nie wierzyłem na początku jak ją zobaczyłem i przecinków w cyfrach się doszukiwałem 🙂