back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  12 procent tylko nie płacz proszę …

  „12 groszy tylko nie płacz proszę” – ten fragment piosenki Kazika nucimy od rana. Jest to efekt zapoznania się z opublikowanym dzisiaj sondażem preferencji partyjnych wyborców, przeprowadzonym przez jedną z sondażowni dla „Gazety Prawnej”. W tymże sondażu partia, która ostatnio dostarcza nam zmasowanych tematów do felietonów, Platforma Obywatelska zalicza kolejny nokaut. 12 %, na tyle oceniają ją wyborcy. Rozpisujemy w redakcji konkurs na piosenkę z kolejnymi cyframi: 9, 7, 5,….. . Na ostatnią już mamy przygotowany utwór. To „Mniej niż zero” zespołu Lady Pank.

  Nie dostrzegamy specjalnego zdenerwowania po stronie polityków PO i KO. Ci, by przykryć swój marny wynik, postanowili zająć się dzisiaj wyłącznie raportem NIK. Ekscytują się wystąpieniem pana prezesa Banasia, z którego my zapamiętaliśmy wyłącznie ważne kwestie: nie złożono zawiadomienia do prokuratury na szefa rządu i podlegających mu ministrów i synalek prezesa znów miał kłopoty. Prezes Banaś, który dla nas niczym się nie różni od bazarowego handlarza marchewką dziś stał się bohaterem Platformy

  Obywatelskiej. Najskuteczniejszym i najlepszym urzędnikiem RP i sypią się słowa pochwały dla Banasia na kontach społecznościowych polityków PO. Warto jednak przypomnieć słowa Borysa Budki dotyczące prezesa NIK, wygłoszone w 2019 roku na konferencji prasowej w Rzeszowie: „Marian Banaś nie powinien pełnić funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli”.

  Wizerunku upadającej Platformy Obywatelskiej postanowiły zatem bronić stronnicze media. Ścisłe umysły Gazety Wyborczej już dokonały rachunków i doliczyły się większości sejmowej w połączeniu PO i Polski 2050 Szymona Hołowni. Lewica już jest odrzuconą panną i nie została uwzględniona w tym matematycznym wzorze choć zdawać się może, że po kolejnym sondażu to ona zajmie miejsce obok ugrupowania Szymona Hołowni. Skomplikowanym wyliczeniom przygląda się z zaciekawieniem poseł Lewicy Robert Obaz i tak pisze na twitterowym koncie: „Gdy koalicja Obywatelska zanika w sondażach a Lewica delikatnie, ale mimo wszystko rośnie Gazeta Wyborcza ogłasza: „KO razem z Hołownią mocno wyprzedzają PiS.” I od razu w redakcji wszyscy poczuli się lepiej”.

  W redakcji Cebuli nie ma dziś rachunkowości. U nas leci z głośników Kazik z nieco zmienioną wersją piosenki „12 procent tylko nie płacz proszę, 12 procent w zębach tu przynoszę”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, gazet.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap