back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  A może gala?

  Twitter ma to do siebie, że Twój wpis musi być ograniczony do zamkniętej liczby znaków, Uczestnicy TT dwoją się zatem i troją, by w niemalże jednym zdaniu zmieścić całą burzę mózgów, którą w momencie pisania tweeta przechodzą. Jednym się udaje, drudzy kontynuują w odpowiedziach do własnego tweeta, których prawie nikt nie czyta. Cieszymy się zatem, jak trafiamy na taki tweet, który wykorzystując wyłącznie twitterowe ograniczenie zawiera wiele wątków.

  Dziś dzień zrobił nam tweet Dariusza Rosatiego, senatora PO dziś, a w przeszłości komuszego prominenta. „Szymon Hołownia może być sfrustrowany. Gdy wchodził do polityki, w grze nie było ani Donalda Tuska ani Rafała Trzaskowskiego. Ale sytuacja się zmieniła, i nie czas na podgryzanie Tuska. Potrzeba partnerskiej współpracy, aby odsunąć gangsterów od władzy. Programowo jesteśmy bliscy.” – pisze Rosati na twitterowym koncie.
  Jest w tym ćwierkaniu wątek Trzaskowskiego. Rozumiemy, że wymieniając nazwisko mera stolicy obok Donalda Tuska, pan Rosati ma na myśli ruch, któremu przewodniczy Trzaskowski. Nie pamiętamy już jego nazwy. Ona ewoluowała i na czym ostatecznie stanęło nie wiemy. Wiemy jednakże, że ruch ten został już wchłonięty przez Platformę Obywatelską o czym uprzejmie przypominamy panu Rosatiemu.

  Kolejnym wątkiem jest sam adresat tweeta Szymon Hołownia. Wg Rosatiego jest sfrustrowany. Rozumiemy, że eurodeputowany Rosati jest tak zafrasowany robotą w Brukseli, że nie ma czasu śledzić wypowiedzi w mediach lidera Polska 2050 po którym złości i irytacji nie widać. Postanowił iść własną drogą nie powielając tej, którą przeszedł sam pan Rosati. Trzyma się własnych wartości.
  Wątek partnerskiej współpracy jest o tyle ciekawy, że pojawia się on już po wątku sfrustrowania, który Szymona Hołowni może nie zachęcić do wspólnej listy z Platformą Obywatelską. Zwłaszcza jeśli zaprasza do niej polityk o światopoglądzie odbiegającym znacznie od tego, który Hołownia reprezentuje.

  No i gangsterzy. Ten wątek jest naszym ulubionym. My puściliśmy wodzę fantazji i ujrzeliśmy prezesa Jarosława Kaczyńskiego w roli Ala Capone walczącego z monopolem alkoholowym, pod którego wpływem był Dariusz Rosati zasiadający do komputera, by zamieścić tweeta. Internauci interpretują zgoła inaczej i zgadzają się z Rosatim, że gangsterki, która przewaliła FOZZ do władzy dopuszczać nie można i być może skuteczny w tym będzie Hołownia.

  Podsumujmy tweeta Rosatiego cytując jednego z internautów, który tak skomentował wpis eurodeputowanego PO: „Jak Pana czytam, to tak myślę, że mógłby Pan razem ze Słowikiem na gali Najmana wystąpić. Obaj udajecie dzisiaj porządnych obywateli. Jakby nie było FOZZ czy grupy pruszkowskiej.”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap