back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Agora promuje książkę Overbeeka, a Wielowieyska stawia dziwne tezy. Dalszy ciąg szkalowania Ojca Świętego Jana Pawła II

  Gdy większość Polaków walczy o godność naszego papieża Świętego Jana Pawła II po szkalującym jego dobre imię filmie „Franciszkańska 3”, który wyemitowała stacja TVN 24, Wydawnictwo Agora promuje książkę holenderskiego autora Ekke Oyerbeeka i dla zachęty do kupna piszą na Twitterze: „Niderlandzki dziennikarz bada historię Polski i Jana Pawła II, by odpowiedzieć na pytanie: czy Karol Wojtyła krył nadużycia seksualne księży jako arcybiskup krakowski? Śledztwo, po raz pierwszy w historii, niepodważalnie obciąża Karola Wojtyłę. Ekke Overbeek przedstawia dowody.” Pan Ekke był jednym z bohaterów obrzydliwego filmu TVN.

  Dlaczego nas nie dziwi ta promocja? A to dlatego, że Agora jest wydawcą Gazety Wyborczej. Wystarczy przeczytać wpisy na Twitterze dziennikarzy tej gazety, aby nie mieć złudzeń, że dla nich nie ma żadnej świętości. Dominika Wielowieyska promuje tekst Gazety Wyborczej i pisze: „Czy Jan Paweł II utrzymywał znajomość z pedofilem? Moim zdaniem nie ma na to twardych dowodów i dziennikarze powinni zachować ostrożność w formułowaniu oskarżeń”. To mniej więcej jakby postawić tezę z podobnym oskarżeniem w stosunku do Michnika, a na końcu napisać, że należy zachować ostrożność.

  Dominik Tarczyński posta Wielowieyskiej skomentował: „Jesteście dniem” i trudno mu się nie dziwić. Wielowieyska swoim wpisem zdenerwowała nie tylko eurodeputowanego PiS. Pod jej postem wiele słów krytyki. Jeden z internatów dokonał także pewnego porównania: „To tak jakbym ogłosił, że Dominika Wielowieyska zjada noworodki, ale kiedy podniesie się protest, ostatecznie stwierdził, że nie ma na to twardych dowodów”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com
  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap