Awangarda jutra czy przedwczorajsza głupota?

0

Niejaki Jaś Kapela zachęca: „polecam posłuchać jak moja dziewczyna Hanna M. Zagulska opowiada jak zrobiła sobie aborcję. Niestety nie ze mną, ale jeszcze wszystko przed nami”. Post ten udostępniany jest dzisiaj na wszystkich możliwych portalach społecznościowych. Nie udostępnia się go jednak, by dać pani Zagulskiej satysfakcję i rozgrzeszenie. Udostępnia się go, aby obnażyć głupotę obojga państwa.

Do wysłuchiwania zwierzeń namawia na swoim twitterowym koncie sama zainteresowana pisząc: „Jestem Hanna M. Zagulska i w 2013 roku zrobiłam sobie aborcję. Mówię o tym pierwszy raz publicznie, bo uważam że mówienie o naszym prawie do decydowania o sobie, jest najważniejsze. A Wy?”. Kim jest Zagulska? To działaczka „Wiosny” Roberta Biedronia. Niedoszła parlamentarzystka i radna. To przedstawicielka „Strajku Kobiet”. Jej wizerunek można odnaleźć na stronie Stowarzyszenia Sędziów Polskich IUSTITIA. I nic nas nie dziwi bardziej, jak jej obecność na stronie internetowej tej ostatniej organizacji. Czy sędziowie zrzeszeni w IUSTITII podzielają entuzjazm Zagulskiej i Kapeli? Może za chwilkę na stronie IUSTITII również zwiśnie spowiedź Zagulskiej, jak to fajnie jest zrobić nielegalnie aborcje i być bezkarnym? To przecież Ci sędziowie, którzy wspierają „Strajk Kobiet”.

Jak się dziwić otwartości Zagulskiej, gdy wątpliwości moralne związane z aborcją powodują lawinę hejtu. Mógł się o tym przekonać Waldemar Kuczyński, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego. Dla niego aborcja do 14 tygodnia życia to jak napisał “zabicie człowieka” o czym może nie wiedzieć Zagulska. Jednak śmiałość Kuczyńskiego w ocenie moralnej aborcji zmusiła go do dramatycznego wyznania: “czułem się źle, jako tylko wróg PiS, bo zapisywano mnie do lewactwa, a jestem “to i owo”. I oto po ataku na mnie “awangardy jutra”, co zaczęła szanowana przeze mnie Elżbieta Podleśna, a podjęła “Liga Kobiet” i podlizujące się jej samce, czuję się we właściwym 2-frontowym okopie.”.

Jest takie starożytne przekleństwo „Obyś żył w ciekawych czasach”. Chyba spadło ono w tej chwili na nasze osłabione pandemią państwo. Panny chwalą się dokonywaną aborcją. Ich partnerzy żałują, że to nie było ich udziałem, a posłanka Scheuring-Wielgus nastawiła licznik apostazji. Mamy nadzieję, że chociaż w tej drugiej sprawie jest to efekt braku wiedzy czym jest apostazja i pandemii. Ograniczenia w ilości wiernych na mszy w kościele mogą bowiem znacznie wpływać na przyciśnięcie pstryczka w liczniku.

A my mamy nadzieję, że przekleństwo da się zdjąć, a wspomniana przez Kuczyńskiego “awangarda jutra” stanie się przedwczorajszą głupotą.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: