back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Bałwany

  Redaktor Mazurek z RMF FM został przez swojego gościa, Pawła Poncyliusza zaproszony do Szczyrku. Poncyliusz zachęcał robieniem kulek śnieżnych, bo do ulepienia bałwana nie ma wystarczającej ilości śniegu. Mazurek odparł, że „bałwanów to akurat w polityce nie brak”. Nie zgodzić się z dziennikarzem nie można. Czego przykładem, zaraz po kurtuazyjnym wstępie, był Paweł Poncyliusz, który zapewnił, że za Funduszem Odbudowy nie zagłosuje. Dlaczego? Nie dowiedział się dziennikarz, ani tym bardziej słuchacze audycji bezpośrednio od gościa. Dziennikarz sam sobie odpowiedział na pytanie i stwierdził, że Koalicja Obywatelska za FO nie zagłosuje „żeby wywalić PiS w kosmos”.

  Do panteonu śnieżnych postaci możemy zaliczyć także przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Borys Budkę. Dziś rozmawiać o Funduszu Odbudowy z PiS-em nie chce, a jeszcze kilka miesięcy temu nic nie stanęło mu na przeszkodzie, by z marszałkiem Terleckim dogadać się w sprawie podwyżek dla posłów. Wtedy walczył o swoje, dziś rozmowa miałaby dotyczyć osób mu obcych, zatem po co zawracać sobie głowę. Efekt jego pokrętnej polityki jest taki, że Lewica dzisiaj triumfuje, a po pomyśle Budki na „Koalicję 276” zostało już tylko wspomnienie.

  Warto przypomnieć przeciwko czemu występuje dzisiaj Koalicja Obywatelska wraz z Solidarną Polską i Konfederacją. To 700 milionów Euro na ratowanie polskiej gospodarki po pandemii. Jak powiedział minister Michał Dworczyk: „Rekordowe środki z UE dla Polski w latach 2021-2027 i związany z nimi Krajowy Plan Odbudowy będą jednym z kluczowych elementów powrotu naszej gospodarki na ścieżkę szybkiego wzrostu. Poparcie ratyfikacji Funduszu Odbudowy to działanie zgodne z polską racją stanu”.

  Popularnych symboli zimy w Koalicji Obywatelskiej jest bez liku. Ujawnili się przy okazji poparcia Krajowego, a co za tym idzie Europejskiego Funduszu Odbudowy i poparcia dla niego posłów Lewicy. Nie dostrzegli jeszcze komizmu sytuacji i rozpisali konkurs na jak najgłupsze uzasadnienie ich beznadziejnej sytuacji. Ten stan świetnie skomentował warszawski działacz lokalny Jan Śpiewak, który na twitterowym koncie napisał: „Jedyną racją istnienia Platformy jest PiS. Tam nie ma żadnego innego pomysłu poza „Kaczor bardzo zły”. Gdy znika prosta polaryzacja PO-PiS Platforma traci rację bytu. Dlatego od rana jest taki kwik w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. Lewico robisz to dobrze.”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap