wtorek, 5 lipca, 2022
spot_img
More

  Najnowsze

  „Bardziej Tuskowy od Tuska”

  Szymon Hołownia lider Polska 2050 zaproponował innym partiom opozycyjnym debatę nad programami. Z entuzjazmem inicjatywę Hołowni przyjęli Władysław Kosiniak-Kamysz i Włodzimierz Czarzasty. Pomysł nie spodobał się Donaldowi Tuskowi. Na ale jak ma Platforma Obywatelska debatować nad czymś czego nie ma. Jedynym programem partii Tuska jest odsunięcie PiS od władzy, a z reszty opozycyjnych ugrupowań zrobić polityczne przystawki PO wzorem Nowoczesnej.

  Obrony postawy Platformy Obywatelskiej podjął się Tomasz Lis, który też słynie z podobnych poglądów. Najważniejsze dla Lisa jest odsunięcie PiS od władzy i jego powrót na białym koniu do studia telewizji publicznej, gdzie będzie wręczał bukiety kwiatów Donaldowi Tuskowi z okazji kolejnych jubileuszy. Gdyby powrót był wcześniejszy niż odsunięcie PiS od władzy, to jedynymi jubileuszami Tuska godnymi odnotowania byłyby kolejne jego stracone miesiące po powrocie do polskiej polityki.

  Skoro Lis nie może bronić Tuska w telewizyjnym studiu, robi to za pomocą swojej gazetki, Newsweeka. W ostatnim numerze Lis rozprawia się z Hołownią i jego pomysłem nazywając go :wielkim sojusznikiem Kaczyńskiego. Zarzuca liderowi Polski 2050, że „wali w PO i Tuska”, a tak w ogóle to pomógł Dudzie wygrać wybory, a teraz pomaga Kaczyńskiemu.

  Im więcej takich gorliwych obrońców Tuska, tym bardziej oddala się marzenie szefa PO, by stać się jedynym, największym liderem opozycji, skupiającym wokół siebie małe nic wg niego nie znaczące partyjki jak: PSL. Polska 2050 i SLD. Wiedzą, to także czytelnicy Newsweeka. Tomasz Walczak, dziennikarz Super Expressu pisze na twitterowym koncie: „Lista politycznych agentów Kaczyńskiego w publicystyce Tomasz Lisa rośnie w zastraszającym tempie. Jeszcze trochę i na listę trafi sam Tusk…”. „Bardziej Tuskowy od Tuska.. powinien trafić na 1 miejsce rankingu „wpływowych” Newsweeka” – dodaje Łukasz Pawłowski, prezes Ogólnopolskiej Grupy Badawczej.

  Może faktycznie Tomasz Lis powinien już zmienić nazwisko na Tusk, by jego wypociny były mniej śmieszne.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, forbes.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap