sobota, 30 września, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Będzie czy nie będzie?

  „Są w Polsce ludzie, którzy tacy są. I to nie jest tak, że tacy ludzie nagle się pojawili. Odkąd jest człowiek, są tacy ludzie, którzy tacy są”. – Małgorzata Kidawa-Błońska

  Tym cytatem zaczynamy dzisiejszy felieton i właściwie już moglibyśmy go zakończyć, bo pani marszałek zawarła w nim wszystko, co można by dzisiaj powiedzieć o niej samej. Jednak może być to przyczynek do rezygnacji pani Kidawy z wyścigu o fotel prezydencki z powodów zdrowotnych. Tak tylko podpowiadamy politykom Koalicji Obywatelskiej i ich wiernym sympatykom, którzy szukają sposobności do wymiany kandydata. Sama kandydatka robi wszystko, aby pomóc koledze Budce. Można osiągnąć wszak kumulację schorzeń, zatem pani poseł ostentacyjnie wcina cukierka na sali sejmowej. Maseczka zdjęta, rękawiczka również. Jest szansa na zarażenie koronawirusem, co wyklucza z prowadzenie kampanii wyborczej. W związku z powyższym kolega przewodniczący będzie mógł szybko wziąć się za zbieranie podpisów pod nazwiskiem nowego kandydata. Przygotowany do tej czynności już jest, o czym powiadomił opinię publiczną.

  Tak mogłoby być pięknie. Choroba uniemożliwia kandydatce start, płynnie przechodzimy do nowego rozdania. Redaktor Lis nie będzie zmuszony do zadawania konspiracyjnych pytań bez komentarza „Tusk? Sikorski? Trzaskowski?”, tylko rozwinąć skrzydła z uzasadnieniem swojego wyboru. Jednak na drodze szczęścia przewodniczącego Budki staje nie kto inny, jak były przewodniczący Schetyna. W radio RMF FM ogłasza, że kandydatka ma się dobrze i w wyborach wziąć udział chce. Niczego nie chcemy sugerować, a już napewno nie to, że były przewodniczący obecnemu przewodniczącemu PO chce życie utrudnić, bowiem pan Grzesio jeszcze nie tak dawno sugerował zgoła inną koncepcję kandydata KO.

  Tak będzie czas leciał, choroby kandydatki się przedawnią i aby uzasadnić swój słaby wynik wyborczy trzeba będzie uciekać pod skrzydła marszałka Grodzkiego, który do „zabójczych kopert” dołoży jeszcze jakąś inną metaforę czynności wyborczych i klęskę da się przekuć w sukces.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap