back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Bliźniaczy plan” – na straży niemieckich interesów

  Do dzisiejszej zadumy przy porannej kawie zmusił nas czeski deputowany Jakub Janda. Ten do niedawna najlepszy skoczek narciarski naszych południowych sąsiadów podał dalej tweeta z artykułem pt. „Czy Niemcy są niezawodnym sojusznikiem Ameryki? Nein”, który ukazał się w dniu dzisiejszym w „Wall Street Journal”. Autor opinii Tom Rogan pisze m.in.: „Niemcy nie są już wiarygodnym sojusznikiem. Dla Niemiec tani gaz, eksport samochodów do Chin i zachowanie spokoju Putina wydają się być ważniejsze niż sojusznicza solidarność demokratyczna”.

  Polscy politycy związani z Platformą Obywatelską jeszcze nie dostrzegli, że Niemcy dla własnego interesu podpisaliby pakt nawet z diabłem. Rafał Trzaskowski już w 2015 roku w programie „Młodzież kontra” na antenie TVP przekonywał: Najważniejsze, czyli kwestia dotycząca Nord Streamu 2. Rzeczywiście jest parafowane porozumienie, porozumienie prywatnych firm. To trzeba jasno powiedzieć, że nie stoją za tym, dzięki Bogu, rządy”. We wczorajszym „Gościu Wiadomości” na tej samej antenie, poseł Arkadiusz Myrcha pytany był o słowa Trzaskowskiego. Miał odpowiedzieć, czy zgadza się z diagnozą postawioną przez Trzaskowskiego. Wystarczyło odpowiedzieć: „tak” lub „nie”. Dziennikarz nie doczekał się odpowiedzi a wraz z nim miliony telewidzów zgromadzonych przed telewizorem. Dla nas oznacza to jedno. Platforma Obywatelska stoi na straży niemieckich interesów.

  Gdy Donald Tusk postanowił wrócić do polskiej polityki chcieliśmy wierzyć, że powodowały nim spadki w sondażach jego macierzystej partii. Partii, którą powołał do życia po trupach „Unii Wolności”, którą tym samym zmarginalizował. Dziś jednak nie mamy już wątpliwości, że Donalda Tuska sprezentowała polskiej scenie politycznej Angela Merkel. Dostał zadanie pilnowania niemieckich interesów w Polsce. Przekonał już do tej strategii polityków PO. Oni są ślepi, ale nie reszta społeczeństwa. W internecie znaleźliśmy ciekawy wpis jednego z uczestników TT, pod nickiem „Gutab”. „CNN powołując się na źródła wywiadowcze informuje o planach Moskwy obsadzenia w Kijowie przyjezdnego sobie prezydenta i całego aparatu władzy. Model Łukaszenki. Tani podbój, bez wojska. Projekt bliźniaczy do planu Berlina obsadzenia w Warszawie Tuska.”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wsj.com, dorzeczy.pl

  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap