Budowniczy

0

Nasz ulubiony, jeszcze przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka popełnił taki wpis na twitterowym koncie: „Ostatni tydzień pokazał, jak trafiony jest postulat likwidacji TVP Info. Tego nie da się naprawić. Prawdziwą publiczną telewizję należy zbudować na nowo. Nikt, kto dziś bierze udział w masowym okłamywaniu Polaków, nie znajdzie w niej miejsca.”

Ot i samozwańczy „Bob budowniczy” nam się objawił. Nie byłoby to być może śmiesznie, gdyby autorem tego wpisu nie był Budka. Wybitnym budowniczym, to on raczej nie jest, a chce budować od nowa. Jeśli będą to tak spektakularne osiągnięcia, jak jego przewodniczenie PO, to efekty mogą być marne. Przypomnijmy, co ostatnio powiedział Grzegorz Schetyna o sukcesach Budki w roli przewodniczącego: „Zostawiałem ją, gdy miała 31 procent, wygrała w Senacie, a wcześniej obroniła wszystkie miasta w wyborach samorządowych. Ale to jest historia. Budka to otrzymał, a teraz po roku można się zapytać: gdzie jest Platforma Obywatelska, jakie ma poparcie społeczne, jaki ma pomysł polityczny na wygranie następnych wyborów?”.

Jeśli Borys Budka zajmie się na serio budowaniem nowej telewizji publicznej, to wkrótce upadnie ona bez ustawowej jej likwidacji. Panowie posłowie marznący na mrozie przy zbieraniu podpisów pod obywatelskim projektem likwidacji TVP INFO, chyba jeszcze wpisu swojego przewodniczącego nie przeczytali, bo zeszliby z posterunków i spokojnie czekali na „sukcesy” budowlane kolegi Borysa. No chyba, że czytali najnowsze sondaże, gdzie Polska 2050 miała śmiałość ich przeskoczyć i uznali, że być może będzie to ich ostatnia inicjatywa ustawodawcza. Ostatnia, bo przewodniczący Budka nie ma sobie nic do zarzucenia i ustąpić ze stanowiska nie chce, nawet dla takiego „skarbu”, jakim jest Trzaskowski.

Zanim pan Budka zajmie się budowaniem nowej telewizji publicznej może powinien najpierw zająć się konstrukcją nowego progu. Progu wyborczego, bo jeszcze moment jego przewodniczenia matce partii i będzie kłopot z jego przekroczeniem.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: