back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  By, by pakt senacki?

  Jest ten pakt senacki, czy już go nie ma? Zamieszanie wokół niego w ogóle nas nie dziwi. Po wszystkich słownych utarczkach między Tuskiem, jego mediami i pozostałymi liderami opozycji, można było się spodziewać, że po fiasku wspólnej listy do Sejmu przyjdzie czas na rozwiązanie paktu senackiego. Lider PO bowiem obraził się, jak dziecko. Obraził się na kolegów, że odrzucili jego propozycję wystartowania do Sejmu RP z jednej listy, sterowanej i układanej przez samego Tuska.

  O fiasku paktu senackiego mówi Robert Biedroń w rozmowie z redaktorem Michalski z Wirtualnej Polski: „Od wielu tygodni nie było spotkania liderów opozycji, ja nad tym ubolewam. My jako Lewica apelujemy o to. Ja i Włodek Czarzasty jesteśmy gotowi do tych spotkań o pakcie sejmowym. Lewica obok paktu sejmowego, który położyliśmy cztery lata temu, który dla opozycji okazał się strzałem w dziesiątkę (…) teraz nawet to nie jest dopięte. Rozmowy dotyczące paktu senackiego też zostały zerwane ze względu na to, że jeden z liderów stwierdził, że sondaże innych ugrupowań się zmieniły.” Dziennikarz dopytywał, który z liderów, ale Biedroń nie chciał ujawnić, choć zaprzeczył, że nie był tym liderem ani Kosiniak-Kamysz, ani Hołownia. To zaprzeczenie może wskazywać jedynie na Tuska.

  Zerwanie paktu senackiego może być jednak tylko w świadomości Roberta Biedronia. Jego kolega z Lewicy poseł Dariusz Wieczorek na TT napisał: „Pragnę wszystkich uspokoić jutro kolejne spotkanie zespołu senackiego i wszystko realizujemy zgodnie ze wspólnymi ustaleniami!”. Może jednak rozmowy o pakcie senackim zostały wznowione, po tym, jak Biedroń wylał łzy w porannym wywiadzie z WP i wskazał winnego rozpadu sejmowej koalicji?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: wp.pl

  photo: wp.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap