back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Cała Polska jest Wam wdzięczna”

  Czy może być coś gorszego od oglądania na żywo transmisji z obrad sejmu? Może, gorsze jest oglądanie transmisji z obrad sejmu, gdy mamy kryzys migracyjny na granicy wschodniej. Dlaczego? Oddajmy głos Krzysztofowi Świątkowi, dziennikarzowi Polskiego Radia. „Platforma i Lewica zagłosowały przeciwko wprowadzeniu stanu wyjątkowego i przeciwko budowie zapory na granicy. A dziś służą dobrymi radami! Wujkowie Dobra Rada – w ten podwójny tulup z przysiadem raczej mało kto uwierzy” – pisze Światek na twitterowym koncie.

  Trudno się z dziennikarzem nie zgodzić. Nasza droga opozycja jakiś ludzki odruch wykazała tylko wtedy, gdy premier Mateusz Morawiecki w swoim przemówieniu podziękował funkcjonariuszom strzegącym naszych granic. Przyjemnie się oglądało ten fragment obrad, gdy cała sala biła brawo i skandowała „DZIĘKUJEMY”. Większość na stojąco, bo niestety znaleźli się tacy, którym kończyny dolne odmówiły posłuszeństwa podczas podziękowań i braw dla polskich policjantów, żołnierzy, straży granicznej i wojskom obrony terytorialnej.

  Dziś mieliśmy wrażenie, że opozycja bardziej była zainteresowana wpuszczeniem dziennikarzy na obszar objęty stanem wyjątkowym niż tym, że naszych granic bronią narażeni na niebezpieczeństwo funkcjonariusze. Może był to efekt niewyspania. Pewnie pani marszałek planując nadzwyczajne obrady izby niższej nie wzięła pod uwagę, że politycy opozycji muszą odespać trudy dnia poprzedniego, a godzina 16 była tzw. pogańską godziną. Politycy opozycji, gdy powzięli informację pewnie pukali się w czoło, że premierowi Morawieckiemu chciało się wstać o świcie i jeszcze przed obradami sejmu udać się na granicę by osobiście podziękować tym, którzy jej chronią. ”To bardzo profesjonalna służba. Bardzo dobrze zorganizowane działanie.(…). Wy dla nas jesteście kluczowym bastionem, kluczową redutą (…). Robicie to znakomicie. (…). Wczoraj rozmawiałem z przewodniczącą Unii Europejskiej z premierami kilku państw. Każdy przesyła Wam wyrazy najwyższego szacunku, podziękowania za Wasze działania, za Waszą odwagę, za Wasza gotowość służenia w każdej minucie w każdej godzinie doby. To jest coś na co patrzą wszyscy i dziękują. (…) Jesteście na pierwszej linii frontu i cała Polska jest Wam za to wdzięczna” – mówił premier do zgromadzonych.

  Bylibyśmy niesprawiedliwi gdybyśmy nie wspomnieli, że wśród posłów opozycji znalazło się kilku, którzy nie mieli syndromu „wczorajszego dnia”. Miejmy nadzieję, że z każdym dniem ich liczba będzie rosła.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by: twitter.com/KPRM_CIR

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap