back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Co wolno wojewodzie ….

  „Co wolno wojewodzie, to nie Tobie smrodzie” – mawiały nasze babcie, gdy zwróciliśmy im uwagę, że robią coś wykraczającego poza normy ustalane nam przez rodziców. Te normy, to był tak nasz rodzinny kodeks karny. Staraliśmy się go przestrzegać, ale nie wszystkim nam to wychodziło i wówczas stosowane były kary wynikające z tego kodeksu, np. brak ulubionej bajki na dobranoc lub stanie w kącie.

  Gdy w dorosłym życiu przekraczamy normy stosuje się wg nas ten poważny kodeks karny z przepisami ustalonymi przez matkę ojczyznę. Jednak zawsze się znajdzie jakaś przysłowiowa „babcia”, której się wydaje, że ona może więcej. Takim przykładem może być marszałek Tomasz Grodzki, który już 451 dni chowa się za immunitetem i przepisy kodeksu nic nie mogą z tym zrobić. Na wprowadzenie w życie artykułów tego kodeksu pewnie trzeba będzie poczekać do wyborów i ewentualnej przegranej marszałka i obecnej większości senackiej, która stoi murem za marszałkiem, któremu prokurator chce postawić zarzuty. Kolejny przykład, to znany dziennikarz Piotr Kraśko. Ten pan nic sobie nie robi z obowiązujących przepisów. Prowadzenie pojazdu bez uprawnień, to dla Piotra Kraśki norma. Prawo jazdy zostało Kraśce odebrane dwukrotnie w 2009 i 2014 roku, co nie stanowiło dla niego problemu by wsiąść za kółko. Nieznośni funkcjonariusze złapali na lewiźnie Kraśkę w 2016 roku. Niestety dopiero w tym roku prokuratura postanowiła postawić Kraśce zarzuty. Przypadek z 2016 roku niczego pana dziennikarza nie nauczył, bo na podobnym wykroczeniu złapali go funkcjonariusze w 2021 roku.

  W sprawie Kraśki prokuratura była bardzo ślamazarna. Może z uwagi na to, że celebryci w Polsce to przysłowiowa grupa „wojewodów”. My skazani byśmy już byli prawdopodobnie na bezwzględną karę więzienia. Pan Kraśko co najwyżej zapłaci wnioskowaną przez prokuraturę kwotę. Jak donosi portal „Niezależna.pl” będzie to 200 stawek dziennych po 500 PLN, czyli ok. 100 000 zł. Na biednego nie trafiło. Pewnie odłożył coś na czarną godzinę z niezapłaconych podatków.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: niezlezna.pl

  photo: domena publiczna/theoniondaily


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap