czwartek, 30 listopada, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Cztery błędy Scholza wg „Bild”

  Dzisiejszy dzień pod znakiem zagranicznej prasy. We Francji schyłek kampanii wyborczej. Wczoraj odbyła się debata obu kandydatów: Macrona i Le Pen. Nie dziwi zatem, że francuska prasa najwięcej czasu poświęca ostatniej prostej kampanii. Wg dzienników wygra urzędujący prezydent. Wyborcy nie uwierzyli w nawrócenie Le Pen.

  Najciekawsza była jednak lektura „Bild”. Niemiecki dziennik publikuje sondaż, a tam spadek SPD Kanclerza Scholza o 1,5 punktu procentowego. Winny tego spadku, to zapewne sam Kanclerz, który nie umie zająć twardego stanowiska wobec ludobójstwa Rosji w Ukrainie.

  W tym samym periodyku komentarz Johannesa Boie pod tytułem „Cztery błędy kanclerza”. To błędy, które nawiązują do konfliktu zbrojnego w Ukrainie i stosunku do niego Scholza. Jako pierwszy błąd autor wskazuje rozchwianie szefa niemieckiego rządu. Niby chce pomóc Ukrainie, ale w tyle głowy ma zabezpieczenie Niemiec. Zabezpieczenie przez dalsze uzależnienie od rosyjskiej ropy i gazu. Kolejny błąd, to „Nieudzielenie pomocy obrońcom Mariupola i innych miast” i ten błąd sam się komentuje. Dalej Boie wylicza: „Zdrada sojusznika”. Tą zdradą wg autora jest śladowa pomoc w dozbrojeniu Ukrainy. Autor pisze, że inne kraje dostarczają więcej broni niż Niemcy i są rozczarowane polityką niemieckiego rządu. Czwarty błąd Scholza, to trzymanie ze starym SPD, który przytulony jest do Putina. Autor wymienia Manuela Schwesiga, który zbudował fundamenty kamuflażu dla kremlowskiego dyktatora i lobbystę Schroedera, który nadal jest członkiem partii Scholza.

  Do tych czterech błędów kanclerza Scholza dodalibyśmy piąty: mijanie się z prawdą. Prawdą w sprawie dostarczonej Ukrainie broni, co wytknął kanclerzowi „Die Welt”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: bilde.de

  photo: bild.de


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap