back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Gdańszczanie wiedzą skąd się biorą podatki?

  Zanosi się na ciepły październikowy poniedziałek. Nie upały, ale 23 stopnie prognozowane dla Warszawy nastrajają pozytywnie. Pozytywnie nastrajają także doniesienia mediów społecznościowych o „występach” naszych polityczek podczas ciepłego weekendu, który mamy już za sobą.
  Dawno niesłyszana nasza ulubiona niedoszła prezydent Małgorzata Kidawa-Błońska postanowiła dodać własną „cegiełkę’ do odbudowy Pałacu Saskiego. W ramach spotkań z wyborcami pani Małgosia znalazła się w Przemyślu i tam podzieliła się nowa historią powstania warszawskiej budowli. Stwierdziła bowiem, że za wzniesieniem Pałacu Saskiego stoją nasi niegdysiejsi zaborcy, czyli Rosjanie. Polskie podręczniki do historii architektury o tym wątku nie wspominają, zapewne PO, gdy dojdzie do steru władzy tę korektę wprowadzi. Elektorzy sascy przewracają się w grobie, a kupiec Skwarcow, który w trakcie zaborów został właścicielem pałacu z dumy rozsadził swój nagrobek.
  Jeszcze jedna dama związana z PO pozostawi po sobie trwały ślad słów, które wypowiedziała w trakcie weekendu. To pani Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. Słuchając pani Oli mamy wrażenie, że w tym Gdańsku zagościł ciemnogród. Pani Ola twierdzi, że przeciętny mieszkaniec Gdańska nie wie skąd się biorą podatki. Skoro taki tępy jest ten zasób ludzki w Gdańsku, to trochę zaczynamy rozumieć, dlaczego wybrano na fotel włodarza miasta Gdańska równie tępą panią Dulkiewicz.
  Po tych dwóch występach zamarzył nam się rząd z panią Małgosią jako premierem i panią Olą jako jej zastępcą. Na pewno nie byłoby lepiej, alej będzie o wiele bardziej weselej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap