środa, 28 lutego, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Giertych skryje się za immunitetem przed programem Tuska „cela plus”?

  Ujawniony przez Tuska na antenie TVN 24 program „cela plus” zaczął nas zastanawiać po ujawnionych informacjach, że nasz „ulubiony” mecenas Roman Giertych, ma zostać kandydatem Platformy Obywatelskiej na senatora. Niby jest opozycyjny palt senacki, ale inne ugrupowania nie są szczególnie chętne, do oprotestowania tej wątpliwej kandydatur. Lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty powiedział, że jeśli Giertych zgłosi inne ugrupowanie, on nie będzie miał nic przeciwko temu. Krzysztof Gawkowski, równie z Lewicy, powiedział, że PO forsuje tę kandydaturę na senatora, o czym poinformował dziennikarz TVN Konrad Piasecki, pisząc na Twitterze: „Przedwczoraj Krzysztof Gawkowski, mówił, że to PO forsuje Romana Giertycha na senatora. I ja też to, z innych źródeł, słyszałem. Przykra sytuacja…”. Borys Budka, szef Klubu Koalicji Obywatelskiej, stara się kandydaturę Giertycha powiązać z partią Szymona Hołowni. W „Gościu Radia Zet” mówi: „Jeśli zgłosi go Hołownia – nie postawimy weta. To pakt senacki. Nie mam problemu, bardzo cenię Romana Giertycha”.

  Sympatyzujący z Platformą Obywatelską Krzysztof Król jest niechętny tej kandydaturze i tak ten fakt komentuje na Twitterze: „Wystawienie Romana Giertycha do Senatu jest najprostszą drogą do pozbycia się przez opozycję jednego miejsca w Senacie. Z neofaszystowską, antyeuropejska przeszłością i klerykalno-nacjonalistyczną teraźniejszością nie mieści się w cywilizowanym kanonie.” I wzywa Martę lempart na pomoc dodając: „Alarm! Strajk Kobiet”.

  My zastanawiamy się jednak, jak Tusk wdroży swój program „cela plus” w życie, gdy Giertych zostanie senatorem i zostanie objęty immunitetem. Mamy prawo myśleć, że powieli się sytuacja z pewnym marszałkiem senatu, który już kilka lat chroni się za immunitetem, aby sprawiedliwość go nie dopadła. Alarm! Donald Tusk.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: domena publiczna

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap