back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Merkel potrafi spojrzeć w lustro

  Ataki Rosji na cele cywilne w Ukrainie. Obrazki ranny cywilów w Kijowie, zbombardowane przedszkole, budynki mieszkalne, to obrazki, które docierają do nas dzisiaj z Ukrainy. Nie mamy wątpliwości, że Putler jest w stanie posunąć się do każdej niegodziwości. Putler, ale i jego sprzymierzeniec Łukaszenka, bo rakiety, które trafiały dzisiaj w obiekty cywilne wielu ukraińskich miast były wystrzeliwane także z terytorium Białorusi.

  Ukrainę trzeba wzmacniać militarnie. Dzisiaj takie apele kierowane są do całego demokratycznego świata przez polską dyplomację. Trzeba Ukrainę dozbrajać, bo ona walczy za nas. Dozbrajać trzeba sprzętem sprawnym, a nie jak w przypadku Niemiec zepsutymi haubicami. Z tych kilku armatohaubic przekazanych przez Niemcy, większość była zepsuta. Niemcy co prawda chcą je naprawić, ale stawiają warunki. Warunki stawiają Polsce. Polska bowiem zgodziła się na ich naprawę na terenie naszego kraju, ale wyznaczyła do tego miejsc oddalone o ok. 150 km od linii frontu. To nie spodobało się Niemcom, bo oni chcą usterki naprawiać w Rzeszowie. W Rzeszowie, które jest teraz centrum pomocy Ukrainie, także tej militarnej. W Rzeszowie, gdzie stacjonują amerykańscy żołnierze. Czy Niemcom chodzi o to, by dać Putinowi pretekst do zaatakowania polskiego lotniska, przez które płynie pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów?

  nie chce się wierzyć w tę niemiecką chęć pomocy Ukrainie. Wystarczy wsłuchać się w słowa Angeli Merkel, które wypowiedziała przed kilkoma dniami. Wg Merkel trwały pokój w Europie może zapanować tylko przy zaangażowaniu Rosji. Jej słowa ochoczo podchwyciła ruska agencja TASS i cytowała je obficie. Merkel chce rozmawiać z terrorystą. Czy mówi ona językiem całego niemieckiego rządu?

  Po dzisiejszych atakach na Ukrainę należy zacząć patrzeć innym wzrokiem na Merkel i Niemcy. Rozumie to Bartosz Rydliński, który tak napisała na TT: „Jestem ciekaw czy Merkel w takich dniach jak ten potrafi spojrzeć w lustro?”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap