back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy następnym pakietem posłanki będzie „Pakiet wszystkiego najlepszego dla wszystkich”?

  Nie udał się apel o testy dla każdego, rząd wyprzedza wszystkie ruchy, koalicjant Kosiniak-Kamysz chwali działania ministra zdrowia Szumowskiego, prezydent dogaduje się z bankami w sprawie zawieszenia kredytów dla osób fizycznych i przedsiębiorców, słupki sondażowe spadają, zatem sztab posłanki-kandydatki Małgorzaty wymyślił ‘pakiet antywirusowy dla przedsiębiorców”. Cała redakcja pochyliła się nad dokumentem, bo przecież my także jesteśmy przedsiębiorstwem, a sukces owego, to i nasze szczęście.

  W pakiecie różnorodność wszelakich życzeń np. „wsparcie kapitałowe dla przedsiębiorstw, które ucierpiały z powodu epidemii i zawieszenie poboru podatków i składek od najbardziej dotkniętych firm”. Nie bardzo wiemy, jak będzie nasza gromadka polityków PO selekcjonowała firmy dotknięte kryzysem, ale my chcielibyśmy zauważyć nieśmiało, że absolutnie się w tych widełkach mieścimy, bo wszędzie tylko koronawirus, tematów brakuje, redakcja ma przestoje, a Naczelna już się zastanawia, jak na nas zrobić oszczędności. My nie produkujemy, Naczelna nie zarabia, to chyba i podatku nie będzie musiała płacić, zatem to zmniejszenie hmmm. No, ale co my wiemy? Kandydatka Małgorzata wie lepiej.

  Na liście także „zapewnienie dostępu do subkonta VAT, odroczenie wprowadzenia rozszerzonego pliku JPK_VAT, ograniczenie kontroli ZUS i skarbówki”. No tak PiS uszczelnił VAT, a jeśli już coś na tym VAT ugrać, to na bakterii, czemu nie? Z tą skarbówką, to my Panią popieramy. Da się kilka wałków przeprowadzić, musimy tylko przekonać Naczelną.
  Czytamy dalej. Jest i o „uelastycznieniu czasu pracy w celu uratowania miejsc pracy”. Ponieważ punkt nie posiada rozwinięcia, jak i każdy inny, to my sobie postanowiliśmy sami takiej interpretacji dokonać i pójść z tym do Naczelnej. Zatem żądamy wyłącznie godziny pracy zdalnej przy komputerze, bo wiadomości, które czytamy są smutne i jesteśmy nimi poirytowani, co czyni naszą pracę nieefektywną. Taka elastyczność powinna Naczelnej wystarczyć do tego, aby spełnić nasze żądanie i powitać nas w komplecie po przymusowej kwarantannie.

  „Odroczenie likwidowania OFE żeby przyszli emeryci nie stracili 30% emerytury”. My jednak żyliśmy w jakiejś innej rzeczywistości. Może przed paroma laty, gdy premier Tusk likwidował OFE i słyszeliśmy, że to wyłącznie dla naszego dobra słyszeliśmy jakiegoś złośliwego brata bliźniaka Tuska? Może mamy jakąś wrogą stację telewizyjną, która robi nam sieczkę z mózgu? Naczelna musi wystąpić o zwrot opłaty za abonament.

  My „Cebula” bardzo panią wspieramy Pani Małgosiu. Zamazujemy gumką myszką naszą pamięć o tym, że mieliście państwo 8 lat na wdrożenie takiego pakietu, a świńska grypa też chyba pałętała się w okolicach panowania PO.

  Dlatego piętnujemy takie komentarze, które pojawiły się pod ogłoszonym pakietem:” Proszę dodać jeszcze: pięciolatki do szkoły, likwidacja CBA, ABW i policji, po odebraniu 150 mld z OFE, tyle samo ZUS-owi, 500+X miliard, dla mafii PO, dla dzieci -likwidacja +mirabelki, od Lasów Państwowych- 2 miliardy rocznie, sprzedaż za złotówkę:LOT, Orlen, PKO BP”, „Mieliście swoje 5 minut. Wasze „sukcesy” – nawet bez pandemii – były dalekie od spektakularnych. Nie powierzyłbym Wam nawet zarządzania chlewem…”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap