back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy on też jest bez kultury? W Unii Europejskiej o karach dla Polski

  Dział Redakcyjny Cebuli jest w stałym konflikcie z Działem Grafiki. W związku z tym przeżyliśmy kiedyś niemiłą „przygodę”. Jedna z graficzek doniosła Naczelnej, że nic nie robimy, a to działa na szkodę całej redakcji. Naczelna zagroziła, że na nasze konta nie wpłynie premiowane zasilenie, zatem wzięliśmy graficzkę na stronę i postanowiliśmy ja przepytać kiedy nasze nieróbstwo zaobserwowała. Ponadto przedstawiliśmy także kilka przykładów na grzeszki Działu Grafiki i samej zainteresowanej. Graficzka wysłuchała nas, zgodziła się z naszymi argumentami i wycofała skargę od Naczelnej. Ta zaś postanowiła nas zrehabilitować.

  Nasz przygoda przypomina nam utarczki Polski z Unią Europejską. Skarga na Turów wpłynęła. Czesi, jak nasze graficzki też nie byli tacy bez winy, jak się okazało, zatem skargę wycofali. Jednak wcześniej skargę rozpatrywała paniusia, która na co dzień wspiera Europejską Partię Ludową pod przewodnictwem Tuska. Paniusia ukarała Polskę grzywną, którą mimo odwrotu Republiki Czeskiej, Unia Europejska postanowiła potrącić.

  Podobnie rzecz się ma z funduszem z Europejskiego Planu Odbudowy. Pieniądze miały być, ale Tuskowi ludzie w Parlamencie Europejskim postanowili złożyć na Polskę skargę. Że niby w Polsce brak praworządności, że sądownictwo jest upolitycznione mimo, że w Hiszpanii i Niemczech wybór sędziów jest dokonywany jest w podobny sposób. Dziś dowiadujemy się, że Niemcy i Hiszpanie mogą, bo w Polsce istnieje autorytaryzm, a stare demokracje, jak Niemcy i Hiszpanie mają lepszą kulturę i tradycję. Czyli co? Polacy to troglodyci? A jak Polacy, to i Donald Tusk? Polskie władze i parlamentarzyści torpedują argumenty skarżących, ale Unia Europejska postanowiła Polskę ukarać i pieniędzy nie wypłacić.

  Absolutnej analogii pomiędzy reakcjami naszej Naczelnej a Unii Europejskiej próżno szukać. Nasza Naczelna jest normalna i po wysłuchaniu argumentów oraz wycofaniu skargi zrozumiała, że jej nadgorliwość w karaniu Działu Redakcyjnego była przedwczesna i wycofała się z wymierzania ciosów. Unia Europejska z jakiś przyczyn postanowiła oskarżenia utrzymać i kary wymierzyć. Nie dziwimy się zatem, że Polska rozważa cofnięcie gwarancji na pożyczkę udzieloną Unii z powodu pandemii. My Naczelnej też byśmy nie darowali, gdyby w parę się nie zreflektowała, że najważniejsza jest spójność redakcji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap