back to top
poniedziałek, 22 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Polska ma gorszą tradycje i kulturę? – pyta europoseł Jaki dziennikarza Onet.pl

  Święto Niepodległości dla Polaków jest wyjątkowe. Tego dnia na ulicach całej Polski widać marsze i powiewające polskie flagi. Miasta i miasteczka upamiętniają tę szczególną chwilę w historii Polski. W Warszawie w Marszu Niepodległości przeszło 100 000 ludzi w tym europoseł Patryk Jaki i dziennikarz Onet.pl, którzy podczas pochodu ucięli sobie pogawędkę.

  Dziennikarz onetu nie byłby sobą, gdyby nie zechciał uderzyć w partię rządzącą. Nawiązując do blokowanych przez UE pieniędzy dla Polski wspomniał o tzw. „neoKRS”. Europoseł Jaki zapytał dziennikarza czemu używa takiego pojęcia, po czym postanowił w krótkich słowach objaśnić przedstawicielowi mediów, na czym polega jego niewiedza. „My tych pieniędzy nie mamy dlatego, że duża część elit europejskich uważa, że to co Pan nazwał neoKRS, co jest ogromnym skandalem, jest wybierane w sposób, który jest upolityczniony. W Polsce do KRS wybiera się członków w taki sam sposób jak w Hiszpanii i jak ja mówię, że przecież taki sam mamy sposób, jak w Hiszpanii, to oni mówią, że jest opinia Komisji Weneckiej, która mówi o tym, że są państwa, które robią to samo, ale są państwa, które mają gorszą tradycję i kulturę” – tłumaczył Jaki. Dodał także: „Jeżeli Pan używa słowa neoKRS to Pan również uważa, że Polacy nie mogą robić tego, co Hiszpanie i Niemcy, bo mają gorszą tradycję i gorszą kulturę i to jest pogląd rasistowski. Jeżeli nie mamy dziś tych pieniędzy, to nie mamy ich dziś właśnie dlatego, że duże grono osób uważa, że Polacy należą do gorszej tradycji i gorszej kultury. Ja się z tym nie zgadzam.”.

  Na koniec Jaki zapytał dziennikarza, czy w związku z tym, co mu przedstawił ten także uważa, że Polska należy do kraju o gorszej tradycji i kulturze. Jaka była reakcja dziennikarza na tak niewygodne dla niego pytanie? Otóż prosta, pan dziennikarz postanowił zakończyć wywiad tłumacząc, że czekają na niego inni goście. Nas to nie dziwi, wszak to dziennikarz onet.pl, którego prawda uwiera.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: niezalezna.pl

  photo: niezalezna.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap