back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Czy Zandberg będzie Dzierżyńskim?

  „Młodzi Razem”, to młodzieżowa przybudówka Partii Razem. Bardzo aktywna w mediach społecznościowych. Na dzisiejszej tablicy „Młodych Razem” na TT pojawił się wpis, który wstrząsnął niektórymi uczestnikami Twittera. Młodzi ludzie postanowili pochwalić się swoimi korzeniami i piszą: „30 lipca 1893 roku powstała Socjaldemokracja Królestwa Polski – marksistowska partia działająca na rzecz obalenia kapitalizmu oraz wprowadzenia rządów proletariatu. W Młodych Razem szanujemy rodowód SDKP i konsekwentnie realizujemy współczesną wersję ich programu. Pamiętamy!”

  Dla tych co nie pamiętają i dla tych co pamiętać nie chcą my złośliwie przypomnimy na podstawie Wikipedii. „Socjaldemokracja Królestwa Polskiego i Litwy to działająca na przełomie XIX i XX wieku polska partia marksistowska, partia polityczna. Od kwietnia 1906 roku była autonomiczną sekcją Socjaldemokratycznej Partii Robotniczej Rosji.” Czołowym działaczem SDKPiL był Feliks Dzierżyński, którego sylwetki nie musimy przypominać. Warto jednak wspomnieć, że gdy Polska w końcówce lat 80-tych odzyskała demokratyczny charakter, pogoniła komuchów i uniezależniła się od Rosji, pomniki Feliksa Dzierżyńskiego stały się przedmiotem pracy buldożerów. Mało kto chciałby pamiętać i o SDKP i o Dzierżyńskim.

  Pamięć o partii, która chciała nam zafundować rewolucję na kształt tej w Rosji pielęgnuje jednak młodzieżówka „Razem” i chwali się, że kroczy jej drogą. Ciarki nam po plecach przechodzą. Nie tylko nam. Wiceminister Paweł Jabłoński na TT udostępnił wpis „Młodych Razem” i opatrzył takim komentarzem: „Młodzieżówka Partii Razem „konsekwentnie realizuje współczesną wizję programu” SKDPiL – partii przeciwnej niepodległości Polski, partii Feliksa Dzierżyńskiego, twórcy sowieckiego aparatu terroru, odpowiedzialnego za masowe morderstwa i tortury wobec tysięcy ludzi. Brak słów.” Pyta także posłów partii „Razem”: „szanowni Państwo posłowie: Biejat, Popiołek, Konieczny, Matysiak, Zandberg, Zawisza – to jest zgodne ze stanowiskiem partii?”

  Minister Jabłoński nie doczekał się odpowiedzi od wezwanych do niej posłów partii „Razem”, ale wpis „Młodych Razem” został skasowany. Jednak w internecie nic nie ginie i my się z Państwem nim dzielimy.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap