piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Deweloperzy się cieszą

  „Każdemu młodemu do 70 roku życia Ferrari w kredycie 0 procent i willę z basenem. Wszystko skredytują banki z Wenezueli. Wyborcy są tak głupi, że we wszystko uwierzą.” – napisał redaktor Sławomir Jastrzębowski na Twitterze, komentując tym samym program mieszkaniowy Platformy Obywatelskiej, który ogłosił Donald Tusk w Pabianicach.

  Trudno nie zgodzić się z tą diagnozą redaktora Jastrzębowskiego. Zastanawiamy się, gdzie jest pies pogrzebany w tym nowym programie PO? Który bank ochoczo wejdzie w ten projekt, jeśli ma na nim nie zarobić? W naszych uszach słychać rechot prezesów sektora bankowego, którzy wiedzą, że ta obietnica, to czysty populizm, a populistą trzeba umieć być, co Platformie Obywatelskiej słabo wychodzi. Nawet jeśli znajdzie się bank, który w to wejdzie, to wiadomym jest, że te 0% odbije sobie na obowiązkowym ubezpieczeniu kredytu.

  Pewnym jest natomiast, że radośni i pewni swojej wygranej mogą być deweloperzy. Oni podniosą swoje marże i w ten sposób kółko się zamknie. Józef Wojciechowski, największy deweloper w Polsce otwarcie krytykuje pomysł Tuska. W jednym z wywiadów powiedział: „Do głowy by mi nie przyszło, że były premier wyjdzie z takim programem. Muszę mu pogratulować. Znalazł dobry patent na kryzys w naszej branży”.

  Program mieszkaniowy PO jest zatem dobry dla niej samej. Może liczyć na wsparcie finansowej swojej kampanii, płynącej od deweloperów, od banków brać nie wypada.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap