back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Dom Noblistki

  Cały dzień heheszkujemy. Są ku temu powody. Dostarczają nam ich Ci, którym przystoi powaga. Ci, którzy piszą naszą historię. Przecież już za kilkadziesiąt lat pisać będa o nich podręczniki, a ich nazwiska znajdą się w encyklopediach. Znaleźć się w jednym źródle z czołowymi postaciami naszej historii to zaszczyt, tylko czy pamięć o naszych współczesnych będzie równoważyła się z powagą z jaką przywołujemy takie postaci jak Mickiewicz, Kazimierz Wielki, czy Maria Skłodowska-Curie? Czy będziemy dbać o dobra związane z ich życiem?

  Naszą uwagę skupił dziś post premiera Mateusza Morawieckiego na twitterowym koncie. Premier napisał: „Zleciłem działania zmierzające do zakupu domu Marii Skłodowskiej-Curie pod Paryżem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP jest w kontakcie z Ambasadą Polską w Paryżu. To miejsce to część naszej historii.”. To bardzo dobra wiadomość na koniec dnia. Cieszy, że polski rząd chce zadbać o spuściznę po naszej noblistce. Dom letniskowy małżeństwa Curie pod Paryżem został wystawiony na sprzedaż, a reakcja naszego szefa rządu natychmiastowa.

  Działanie premiera zostało przyjęte z ogromną radością przez internautów. Sypią się gratulacje i słowa pochwały. Europoseł Jacek Saryusz-Wolski pisze na TT: „Znakomita wiadomość. Dziękujemy Panie Premierze”. „Wow! Bardzo dobry pomysł!” – to reakcja redaktor Joanna Miziołek z tygodnika „Wprost”.

  Czy premier może liczyć na podobne gesty ze strony polityków PO? Mimo, że od pierwszego sygnału do reakcji premiera Mateusza Morawieckiego minęło kilka godzin, Michał Szczerba z PO nie szczędzi złośliwości i komentuje: „Dobra decyzja, szkoda, że podjęta dopiero po presji opinii publicznej”. Ta presja, to kilka dzisiejszych wpisów osób, które sprzedaż zauważyły. Morawiecki zareagował błyskawicznie, ale dla posła Szczerby nasz premier powinien przeniknąć w umysły obecnych właścicieli budynku, zasiać w nich myśl o sprzedaży i stanąć na progu z kasą zanim oni dotrą do najbliższego pośrednika sprzedaży nieruchomości.

  Czy chcielibyśmy, by w tym samym podręczniku obok naszej noblistki znalazł się poseł Szczerba? Strzeż nasze potomstwo droga Opatrzności!

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap