back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Dwóch malkontentów

  Szczyt dotyczący budżetu Unii Europejskiej już za nami. Zadowoleni z kompromisu mogą być przywódcy Polski i Węgier, prezydencja niemiecka i pozostali partnerzy. Naruszenia praworządności mają być karane tylko wtedy, gdy mają wpływ na wykorzystanie funduszy Unii Europejskiej. Co do tego nie mają wątpliwości nawet media niemieckie o czym pisze „Der Spigel”. Są jednak dwie osoby, których nie zadowala wypracowany na brukselskim szczycie kompromis.

  Pierwszym z nich jest George Soros. Ten milioner, który miłością do Polski nie pała, a stypendia fundowane przez jego fundację sponsorują Polaków, którzy są wrogami obecnego obozu rządzącego. Na spotkaniach sorosowej Grupy Bilerberg, która doprowadzić ma do stworzenia rządu światowego, zapewne z sędziwym Sorosem na czele, bywają tacy politycy opozycji, jak Radosław Sikorski, czy Rafał Trzaskowski. Po brukselskim szczycie Sorosowi podpadła też kanclerz Merkel. Powiedział on bowiem: „Kanclerz Niemiec Angela Merkel pracowała pod ogromną presją, by zapobiec zawetowaniu przyszłego budżetu Unii Europejskiej i Funduszu Odbudowy. Ale kompromis, jaki osiągnęła jest najgorszym ze wszystkich możliwych”. Jeśli Angela Merkel liczyła na tekę np ministra Sportu w sorosowym światowym rządzie, to już się może z nią pożegnać.

  Kolejnym niezadowolonym jest minister Zbigniew Ziobro. Na facebookowym koncie umieszcza oświadczenie kierowanej przez niego Solidarnej Polski, w którym napisano: „Decyzja o przyjęciu rozporządzenia w pakiecie budżetowym bez prawnie wiążących zabezpieczeń jest błędem”. Czyżby miało to znaczyć, że minister Ziobro stał się ofiarą własnego porównania i stał się miękiszonem? Jeśli miałoby się tak zdarzyć, to minister może liczyć na swoich wiernych rycerzy, którzy staną w obronie jak europosłanka Beata Kempa, która pisze za pośrednictwem mediów społecznościowych list adresowany do Zbigniewa Ziobry: „Widzimy już, że „przemysł pogardy” Pana dopadł i poniewiera. Zapewniamy, że razem z Panem będziemy wiernie stać na straży niepodległości Polski i zniesiemy każde upokorzenie.”.

  Jeśli George Soros jeszcze nie skompletował swojego gabinetu rządu nad światem, to może przemyślałby ewentualność dokoptowania do niego Zbigniewa Ziobry. Wszak niezadowolenie Panów z kompromisu jest obopólne.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap