back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Dzień Mamy

  „Ona jedna dostrzegała w durnym świecie tym jakiś ład,
  Własną piersią dokarmiała, oczy mlekiem zalewała,
  Wychowała jak umiała, a gdy wyjrzał już człek na świat,
  Wziął swój los w ręce dwie i nie w głowie mi było, że…”
  Wojciech Młynarski

  No bo przecież „nie ma jak u mamy”. 26 maja przypominamy sobie wszyscy, jak dobrze było nam u mamy. Wspominamy domowe obiadki, wspólne wyjazdy na wakacje, ale także dyscyplinowanie ścierką, gdy nabroiliśmy. Kochamy te mamy miłością bezgraniczną, tak jak one nas, bo nawet gdy skończymy pół wieku ona pamięta, by 1 czerwca złożyć nam życzenia. Dla mamy zawsze będziemy oseskami, które należ otaczać miłością i opieką. My odwzajemniamy im tym samym, gdy nadejdzie ich starość.

  Dzień Matki świętują wszyscy, to święto ponad podziałami. Czy jesteś z prawa czy z lewa mama jest tak samo kochana.

  O dzisiejszym święcie pamięta premier Mateusz Morawiecki. Na spotkaniu z okazji Dnia Matki w Józefowie premier złożył życzenia wszystkim polskim mamom. „Dom, dom rodzinny, mieszkanie jest tym miejscem, w którym rodzą się uczucia, emocje, wychowanie, miłość. Wszystkim mamom chciałbym złożyć najlepsze, najcieplejsze, najserdeczniejsze życzenia”- powiedział szef rządu.

  Życzenia mamom złożyła też Para Prezydencka. W liście do mam Polek, Agata i Andrzej Duda napisali: „Nade wszystko jednak życzymy Paniom, sobie i wszystkim Polakom, aby zakończyła się już pandemia. Niech trudy i problemy, którym od ponad roku tak dzielnie stawiają Panie czoła, odejdą w przeszłość. Niech tak oczekiwana przez nas normalność oznacza dla Pań powrót tego, czego brak najbardziej Panie odczuwają – ale też nowe, korzystne zmiany. Ufamy, że bliskość, otwartość, dobra komunikacja, wzajemna troska i wyrozumiałość pomiędzy najbliższymi i przyjaciółmi – czyli wartości, które na nowo doceniliśmy w minionych miesiącach – będą odtąd w dwójnasób opromieniały życie rodzinne i zawodowe wszystkich Mam”.

  Redakcja „Cebuli dołącza do życzeń dla wszystkich polskich mam. I dodajemy trochę prywaty: Nasze cebulowe mamy, KOCHAMY WAS!, a ta ścierka nam się po prostu należała, wyciągnęliśmy z niej lekcje, za co bardzo dziękujemy.

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap