back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Dziurawa sieć

  Wygląda na to, że naszemu rybakowi, Szymonowi Hołowni, ktoś sieci podziurawił. Dzisiaj na godzinę 11 zapowiedziano wiekopomną chwilę, czyli konferencję prasową lidera Polska 2050, na której miał przedstawić efekty swojego nowego połowu, co dałoby mu możliwość utworzenia koła poselskiego w parlamencie. Na przynętę Szymona Hołowni mieli się złapać posłanka Nowoczesnej Paulina Henning-Kloska i poseł Tomasz Zimoch, który do Platformy Obywatelskiej nie należy, ale reprezentuje klub Koalicji Obywatelskiej.

  Pech chciał, że złośliwy portal Interia, mimo wczorajszego „czarnego protestu” postanowił uruchomić nożyce i przedziurawić zarzuconą przez Hołownię sieć, informują o transferach opinię publiczną. Ciężką noc mieli szef Nowoczesnej, Adam Szłapka i przewodniczący Platformy Obywatelskiej, Borys Budka. Trzeba było w niecałe 24 godziny sytuację odwrócić i zniechęcić swoich posłów do warunków wynegocjowanych przez nich z Szymonem Hołownią. Proces ten do łatwych zapewne nie należał, bo posłanka Henning-Kloska miała wątpliwości, co do jej udziału w przedstawionej na sobotnim show koalicji. Na antenie Polsatu o projekcie mówiła tak: „Osobiście nie wiem nawet, czy jestem do tej koalicji zaproszona. Platforma, poszukując nowych, większych koalicjantów, nie ma propozycji do dotychczasowych”. Motywacje posła Zimocha skłaniające go do zasilenia ruchu Hołowni są nam nieznane. Nie wiemy, czy sam zainteresowany wie, jakie kierowały nim przesłanki. Hołownia na atletę nie wygląda, zatem wspólny jogging, czy kolarstwo raczej odpada.

  Połów Hołowni raczej się nie udał. Konferencja prasowa została odwołana „z przyczyn niezależnych”. „Przyczyną niezależną” może być informacja na twitterowym koncie posłanki Nowoczesnej, Katarzyny Lubnauer: „Dementuję tę informację. Paulina nigdzie nie idzie”. Dziennikarze Polsatu dotarli też do posła Zimocha na godzinę przed zapowiadaną konferencją prasową. Ten zdradził im porządek swojego dnia i powiedział: „jednym okiem oglądam Australian Open, a o godz. 11 wszyscy się zdziwią”.

  Tym razem kuszenie posłów przez Szymona Hołownię było zbyt słabe. To nie znaczy, że jego determinacja umarła. Posłanka Jachira otworzyła okienko transferowe, gdy oświadczyła, że o nowej koalicji dowiedziała się z mediów. Można zatem zarzucić haczyk.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, polstanews.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap