back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Echa po głosowaniu

  Nie da się zatrzymać fali komentarzy po wczorajszym głosowaniu nad Funduszem Odbudowy. Z ciekawości prześledziliśmy szczegółowe wyniki, dotyczące poszczególnych osób. W Platformie Obywatelskiej, mimo zarządzonej dyscypliny, wyłamał się jeden poseł, to Franciszek Starczewski. Borys Budka i pozostali posłowie zapewne zmyli już głowę za tę niesubordynację, ale pan Starczewski może liczyć także na wsparcie innych członków Platformy Obywatelskiej. Róża Thun, europosłanka PO na twitterowym koncie napisała do posła z Poznania: „Zrobiłabym jak Pan”.

  Posłowie polskiego parlamentu są nadal przekonani, że wstrzymanie się od głosu, co oznacza jedno, głosowanie przeciw wsparciu dla Polaków, że ich postawa była słuszna. Wczoraj z mównicy sejmowej Borys Budka w obraźliwy sposób zwracał się do posłów Lewicy. Zapewne dostałoby się także posłom PSL i Polska 2050 Szymona Hołowni, gdyby Budka wiedział jak będą głosowali. Ich deklaracje bowiem wybrzmiały dopiero po oświadczeniu klubowym Platformy Obywatelskiej, zatem Budka nie mógł przewidzieć skali poparcia dla Funduszu Odbudowy. Dzisiaj posłowie PO posunęli się dalej. Dzisiaj obrażają Polaków, którzy na pomoc z FO czekają. Klaudia Jachira na twitterowym koncie pisze: „Unia rzuciła kość za 260 mld zł i nagle przestała się liczyć demokracja, prawa człowieka i przyzwoitość. Lewica, PSL i Polska 2050 świętują, cieszy się też Kaczyński, który co roku i tak zadłuża Polskę na dodatkowe 200 mld. Za głupotę przywódców przyjdzie zapłacić nam wszystkim”. Poczuliśmy się obrażeni i trudno było znaleźć słowa, po których moderator nie zablokował by nam konta. Posłużymy się zatem komentarzem Macieja Koniecznego, posła Lewicy, który tak odpowiedział posłance PO: „Czego tu nie ma? Pogardliwy stosunek do Unii Europejskiej, porównanie Polaków do psów, konfederacka retoryka gospodarcza. Zaczynam rozumieć antyeuropejski zwrot liberałów. Na poziomie wartości, rozumienia demokracji i praw człowieka dzieli ich od Europy przepaść.”

  Humor poprawił nam Borys Budka, który w TVN24, tak tłumaczył, to co wczoraj wydarzyło się w sejmie: „Wczorajsze głosowanie to wielka przegrana premiera Morawieckiego”. Przewodniczący PO widać, żyje w jakiejś innej rzeczywistości niż pozostała część narodu. My wysyłamy go na kozetkę, ale wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk przypadłości Budki jeszcze nie widzi i odpowiada ma na TT: „Faktycznie, jeśli poruszasz się w rzeczywistości, w której Premier Mateusz Morawiecki poniósł wczoraj porażkę możesz mieć przekonanie, że Twoje szefowanie w Platformie Obywatelskiej, to niekończące się pasmo sukcesów”. Panie Ministrze, tym wpisem zrobił nam Pan dzisiaj dzień.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: sejm.gov.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap