back to top
niedziela, 26 maja, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Ekonomo-polonistka o Donbasie

  Najsłynniejszą polonistką współczesnej polski jest bez wątpienia Izabela Leszczyna. Dla niezorientowanych uprzejmie donosimy, że pani posłanka Iza nie jest ekonomistką, choć na taką wyrosła u boku Donalda Tuska. Można by powiedzieć: jaka partia taki ekonomista. Powiedzieć i poprosić opatrzność, by Platforma Obywatelska nie doszła do władzy i pani Iza nie została Ministrem Finansów.

  Pani Leszczyna często dzieli się ze swoimi wyznawcami własną wyobraźnią ekonomiczną. Pomysły czerpie od innych opozycyjnych partii. Tak było w przypadku rosnącej inflacji i pomocy kredytobiorcom. Najpierw pani poseł Leszczyna skrytykowała pomysł Lewicy, a później go podprowadziła, uznała za swój i już sprzedaje jak ciepłe bułki swoim wyborcom.

  Iza Leszczyna jest wszechstronnie uzdolniona. W ostatnim wywiadzie dla Onet.pl dzieliła się swoim spostrzeżeniem na wojnę w Ukrainie. Powiedziała na łamach Onetu: „Tak naprawdę na początku tej wojny myślałam sobie, że skoro w tym Donbasie mieszka tak wielu Rosjan, skoro ta republika jest taką zbuntowaną republiką, myślałam ok oddajmy to temu Putinowi, niech sobie to weźmie i niech ta Ukraina będzie cała bezpieczna”. To się nawet filozofom nie śniło, ale pani Iza taki miała właśnie pogląd. Ponadto okazało się, że pani ekonomo-polonistka słaba jest z geografii. Odpowiedział jej wicerzecznik PiS Radosław Fogiel na TT: „Izabela Leszczyna określa Donbas mianem „tej republiki”. Przypomnę, że o uznanie niezależności okupowanych terenów apelowała do Putina rosyjska Duma, a wszyscy głosujący za tym apelem zostali objęci sankcjami UE.”.

  Złote myśli pani Izy natchnęły też ministra Wąsika. Ten zapytał za pośrednictwem TT: „Izabela Leszczyna: Na początku wojny myślałam, że skoro w Donbasie mieszka tak wielu Rosjan, to oddajmy ten teren Putinowi, ale niech cała Ukraina będzie bezpieczna. Kto jeszcze tak myśli w PO? Kto jeszcze chciałby coś oddać? Co jeszcze przyjdzie ludziom Tuska do głowy?”. W pani Izie odezwało się polonistyczne wykształcenie i szybko odpowiedziała ministrowi: „Oj Panie Wąsik. Liczba mn. w 1. os., której użyłam, oznacza wspólnotę świata zachodniego z Ukrainą. i to, o czym mówię było jednym z antycypowanych wariantów przebiegu wojny. Gdyby Macierewicz nie spowodował, że mentalnie byliście do czasu wojny poza NATO i UE to by Pan wiedział”. Minister Wąsik postanowił oświecić Leszczynę i także odpowiedział: „A jaki ma Pani kontakt ze „wspólnotą świata zachodniego” ? Z kim Pani rozmawiała na ten temat? Naprawde „wspólnota świata zachodniego” chciała oddać Donbas Rosji? Kto Pani takie rzeczy powiedział? Kto chciał dać Donbas Putinowi? Donald Tusk? No kto?”.

  Podajemy pani Leszczynie pod rozwagę. Może już czas wrócić do korzeni i zacząć nauczać j. polskiego, choć własnych dzieci nie oddamy pod jej skrzydła.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: onet.pl, twitter.com

  photo: onet.pl

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap