back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Engelking dedykujemy historię rodziny Ulmów

  Oglądając TVN24 zmuszamy się do ogromnego wysiłku. Wynika, to z tego, że zapraszani do studia goście coraz bardziej nas zdumiewają swoim postrzeganiem Polski i Polaków. Przed nazwiskami tychże ekspertów nie rzadko występują tytuły naukowe. Nasz wysiłek, to szukanie w myślach bazaru, na którym tytuł taki można nabyć. Chętnie skorzystalibyśmy, bo nasze mgr już nam się znudziło i nie robi na nikim wrażenia.

  Bardzo poważnie potraktowaliśmy sprawę owego bazaru, gdy wsłuchaliśmy się w to, co ma do powiedzenia niejaka profesor Barbara Engelking w rocznicę obchodów Powstania w Getcie Warszawskim. Zdaniem tejże profesor Polacy w trakcie okupacji, to byli szmalcownicy, którzy nienawidzili Żydów. Internet nawet ten nie związany z partią rządzącą grzmi. Waldemar Kuczyński na Twitterze napisał: „(…) Jednak sposób patrzenia pani Engelking wykracza daleko poza tę prawdę, bo wyczuwa się u niej, że generalnie Polaków nie lubi, a Żydów lubi. Miłość do jednych zaostrza niechęć do drugich.”. Na występ w TVN24 Engelking zareagował także premier Morawiecki. We wstępie do długiego wpisu napisał: „We wczorajszym programie “Kropka nad i” w TVN24 padły skandaliczne słowa, które nie mają nic wspólnego z rzetelną wiedzą historyczną. Jako premier, historyk, a przede wszystkim Polak czuję się zobowiązany, żeby odnieść się do tez sformułowanych na antenie.”, a zakończył słowami: „Naród, który nic nie wie o własnej przeszłości, nie jest dumny z osiągnieć przodków, pozwala szargać ich Pamięć – nie ma przyszłości.”.

  O Opatrzności! Wskaż nam, na którym bazarku i za ile można kupić tytuł profesorski, by być zapraszanym do TVN24, aby szkalować rodaków i przeinaczać fakty historyczne. Engelking zaś dedykujemy historię rodziny Ulmów.

  źródło: twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap