back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Europoseł bez immunitetu

  „Przeciętny kierowca w Polsce nie umie ustawić sobie fotela w samochodzie, nie umie awaryjnie hamować i tylko wydaje mu się, że potrafi wyjść z poślizgu” – napisał dzisiaj portal brd24.pl. Chyba musimy podzielić opinię portalu, zwłaszcza w kontekście dzisiejszych wydarzeń.

  W dniu dzisiejszym delegaci do Parlamentu Europejskiego zagłosowali za uchyleniem immunitetu Włodzimierzowi Cimoszewiczowi. Stało się to na skutek wniosku polskiego Prokuratora Generalnego złożony w PE w lipcu 2021 r. Prokurator chce postawić zarzuty byłemu polskiemu premierowi, który w 2019 roku urządził sobie rajd w Hajnówce i potrącił 70-letnią rowerzystkę.

  Uchylenie immunitetu chwilkę trwało. Ponoć w pierwszej kolejności musiała się sprawą zająć odpowiednia podkomisja. Podkomisja się wykokosiła i wniosek dzisiaj trafił pod obrady izby. „Mając na uwadze, że w tym przypadku Parlament nie znalazł dowodów wskazujących na zaistnienie fumus persecutionis, czyli okoliczności wskazujących na leżący u podstaw postępowania sądowego zamiar zaszkodzenia działalności politycznej posła, a tym samym Parlamentowi Europejskiemu; (…) podejmuje decyzję o uchyleniu immunitetu Włodzimierza Cimoszewicza” napisano w projekcie sprawozdania.

  Jesteśmy pod wrażeniem. Wyrok TSUE na korzyść Polski. Dziś pozbawienie immunitetu polskiego deputowanego, który głosował przeciwko pieniądzom dla Polski. Może tymi dobrymi praktykami zarazi się wkrótce nasz senat i pozbawi immunitetu swojego marszałka, któremu także prokuratura chce postawić zarzuty.

  Wracając do europosła Cimoszewicza, zastanawiamy się czym będzie się bronił w sądzie. Czy nieudolnie ustawionym fotelem, czy brakiem umiejętności awaryjnego hamowania?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: brd24.pl, tvpinfo.pl

  photo:


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap