back to top
niedziela, 14 lipca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Gazeta Wyborcza krytykuje pomysł Tuska. Może zatem wrócić do starego, sprawdzonego pomysłu?

  Program Platformy Obywatelskiej „Kredyt 0%”, który ma spowodować przypływ elektoratu młodych do partii Tuska, staje się naszym ulubionym. Wszystko za sprawą krytyki, która spada na Tuska i jego partię od momentu ogłoszenia rewolucyjnego programu. Krytykują inne partie opozycyjne, krytykują ekonomiści, krytykują nawet media sprzyjające Platformie Obywatelskiej.

  Nie oczekiwaliśmy, a wręcz przecieraliśmy oczy ze zdumienia, gdy przeczytaliśmy opinie Gazety Wyborczej dotyczące programu mieszkaniowego, ogłoszonego przez szefa PO w Pabianicach. Ulubiona gazeta Tuska, od której zaczyna zapewne przegląd porannej prasy, przejechała się po tuskowym pomyśle. Już w pierwszym zdaniu artykułu czytamy: „Ktokolwiek wymyślił i podsunął Platformie Obywatelskiej pomysł na oprocentowanie na zero procent i współpłacone ze środków publicznych kredyty mieszkaniowe, a zwłaszcza przedstawianie ich jako program pronatalistyczny, wsadził największą partię opozycyjną na polityczną minę”.

  Ten program, jak dowiadujemy się z Gazety Wyborczej miałby wpłynąć na dzietność, ale autor opinii, Janusz Majcherek, który jest profesorem filozofii i psychologii nie pozostawia wątpliwości i pisze: „Mieszkań ani dzieci nie przybędzie, a rozliczyć z pochopnie składanych obietnic będzie łatwo”. Zgodnie z optyką autora mieszkania nie sprawią, że młodzi będą chętniej uprawiali seks kończący się poczęciem, bo demografia w całej Europie spada.

  Skoro nawet Gazeta Wyborcza torpeduje mieszkaniowy pomysł Tuska, może warto, aby wrócił do starych sprawdzonych metod. Jak napisał Marcin Dobski na Twitterze: „Niektóre programy mieszkaniowe wdrażano w przeszłości skutecznie. Nie było nawet kredytów zero procent, tylko nieżyjące osoby dostawały za grosze całe kamienice.”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: gazeta.pl. twitter.com

  photo: twitter.com/domena publiczna  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap