back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Gdy złość szkodzi

  Czasami lepiej nic nie napisać. Gdy PiS rośnie w siłę i kolejny sondaż pokazuje już ponad 40 procentowe poparcie, politycy opozycji wpadają w panikę. Dwoją się i troją by coś z siebie wydać na portalach społecznościowych, co w jakiś sposób wpłynęłoby na wyniki sondaży. Oczywiście w tyle głowy, jak sprawić by PiS-owi nie rosło. No i piszą. Piszą i jeszcze bardziej się pogrążają, bo pisanie w panice jeszcze nikomu żadnego pożytku nie przyniosło.

  W dniu dzisiejszym prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz wpadł w pułapkę swoich “złotych myśli”, którymi postanowił się podzielić z uczestnikami Tweetera. “Wypłaty z funduszu odbudowy:
  Włochy – 24,9 mld €
  Hiszpania – 9 mld €
  Francja – 5,1 mld €
  Grecja – 4 mld €
  Niemcy – 2,3 mld €
  Portugalia – 2,2 mld €
  Belgia – 770 mln €
  Gdzie pieniądze dla Polski, PiS? Polacy czekają!”

  Nawet Ci, którzy omijają wpisy “Tygrysa”, tym razem się pewnie przy nim zatrzymali, bo choć wpis głupi, to przy każdym z państw pojawiła się kolorowa graficzka flagi narodowej. Napracował się pan prezes, by wbić szpileczkę partii rządzącej. Niestety internauci nie podzielili histerii Władka.

  Poseł Jan Mosiński z PiS postanowił pouczyć lidera ludowców i komentuje: “Pierwsze wypłaty uruchomiono dla tych państw, dla których KE wydała zgodę. Kilka państw członkowskich spokojnie oczekuje. Ośmiesza się Pan tymi płytkimi tłitami dobrze wiedząc, że środki zostaną przekazane. Niech Pan może zapyta KE dlaczego nie dotrzymała terminu rozpatrzenia KPO”. Do komentarza posła można by dorzucić jeszcze fakt, że przecież kumpel Władka, Donald zarzeka się, że kasę dla Polski załatwił. Czyżby nie poinformował o tym swoich koalicjantów? A może Władek nie ufa Donaldowi i nie wierzy w jego przechwałki? Kolejny internauta pragnie uspokoić pana prezesa dodając: “Nie bój się Tygrysku, pieniążki będą, ale ciebie w przyszłym Sejmie nie będzie.”. To tak na marginesie, gdyby do lidera PSL nie dotarły jeszcze wyniki najnowszego sondażu. Są też tacy, którzy Kosiniakowi przypominają nie tak odległą historię: “Panie Kosiniak proszę zapytać marszałka Grodzkiego, dlaczego opóźniał ratyfikację Funduszu Odbudowy. Polska jako ostatnia w UE ratyfikowała FO.”

  My zaś dzielimy się radą. Panika nie jest dobrym doradcą i czasami lepiej trzymać nerwy na wodzy, bo złość piękności i jak w tym wypadku intelektowi szkodzi.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap