back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Gdzie jest Donald o-la-la

  Od rana w redakcji Cebuli dyskusja o sytuacji bieżącej. Daleko nam do heheszkowania, bo sytuacja nie jest sprzyjająca uciechom. Wejście wojsk Putina do Republik Donieckiej i Ługańskiej spowodowała, że zachód się budzi i w końcu spadły na Rosję sankcje. Brawa dla Wielkiej Brytanii, która jako pierwsza je wdrożyła. Zastanawia tak długie wahanie Unii Europejskiej. Na co czeka, czy na to by rosyjscy oligarchowie zdążyli uciec ze swoim majątkiem z zachodnioeuropejskich banków? Obudzenie Niemiec też trochę cieszy. W końcu zrozumieli, że Nord Stream zarówno 1 jak i 2 nie jest procesem biurokratycznym i biznesowym. To dobry krok, ale należy ten projekt całkowicie odrzucić.

  Strach przed agresją zbrojną ze strony Rosji spowodował, że bardzo ucieszyła nas inicjatywa premiera Kaczyńskiego i ministra Błaszczaka, by odbudować polską armię. Rząd przyjął projekt ustawy o obronie ojczyzny. Wkrótce ma trafić do Sejmu do pierwszego czytania. My zastanawiamy się, co na to nasza opozycja? Możemy domniemywać, że będzie przeciwko podobnie, jak było przy Krajowym Planie Odbudowy. Lewica powie: My jesteśmy Peace and Love i nie zgadzamy się na zbrojenia. Najlepiej gdyby wpuścić wszystkich migrantów, witać ich kwiatami, a z uwagi na swoją przeszłość może witać owacjami, także wojska rosyjskie. Platforma Obywatelska na złość obozowi rządzącemu, a zatem także na złość Polakom będzie przeciw, bo to nie ich pomysł i nie przybliży ich ta ustawa do obalenia obecnego rządu i przejęcia władzy. PSL wstrzyma się od głosu, bo on tak zawsze jedną ręka chce być za, a drugą przeciw.

  W tym całym ambarasie wszyscy zastanawiają się, gdzie jest Donald Tusk? O absencję i milczenie Tuska podczas konferencji prasowej został zapytany szef klubu KO, Borys Budka. „Wszyscy widzieliśmy tweety Donalda Tuska. To raz. A druga rzecz, nie wiem, co robi właśnie w tej chwili. Wiem jedno – dzisiaj, wspólnie z moimi kolegami, wybitnymi ekspertami, mamy spotkanie z Donaldem Tuskiem właśnie w sprawach Ukrainy” – odpowiedział Budka. Acha, to te tweety Tuska sprzed kilku dni, to reakcja na dzisiejsze wydarzenia.

  Szukają Tuska także internauci. Paweł Badzio pyta: „Gdzie jest Donald Tusk? A, zresztą wszystko jedno”. Minister Jacek Ozdoba uchyla rąbka tajemnicy: „Wszystkim ciekawym dlaczego szef największej frakcji w Parlamencie Europejskim Donald Tusk milczy oświadczam, że musi najpierw skonsultować tweeta z niemieckimi politykami”.

  Nam przypomniała się piosenka Papa Dance i nucimy w nieco zmienionej formie:
  „Gdzie jest Donald o-la-la
  Gdzie Jest Donald Donald Tusk”

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com

  photo:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap