Gdzie oni mają rozum

0

Europejscy przywódcy na szczycie w Brukseli zajmowali się cyberatakami na państwa należące do Unii Europejskiej. Rada Europejska stanowczo potępiła ataki hakerskie na kraje członkowskie, w tym dwukrotnie wymieniono Polskę i Irlandię. Jak powiedział szef polskiego rządu, Mateusz Morawiecki „Mamy na to dowody, że mają one doprowadzić do destabilizacji, dezinformacji i osłabienia całej UE. To jest jasne dla wszystkich krajów i ten zapis nie budził kontrowersji”. Nie budzi kontrowersji wśród poważnych polityków, którym zależy na bezpieczeństwie ich krajów. Inaczej jest z naszymi rodzimymi, którzy informacje rządu bagatelizowali, a nawet uznawali, to za dobry żart.

Borys Budka, po tajnym posiedzeniu sejmu, na którym premier informował posłów o cyberatakach na polskich polityków, na twitterowym koncie pozwolił sobie na taki niewybredny żart: „Z jednego się cieszę – że u nas nie ma guzika atomowego…”. Fakt, my też się cieszymy zwłaszcza, gdy pomyślimy, że naszym krajem mogłaby rządzić opozycja z premierem Budką na czele. Wtedy niewątpliwie ktoś przez przypadek mógłby się o niego oprzeć, gdyby tylko fotel premiera Budki został zagrożony wraz z synekurami kolegów partyjnych.

Sławomir Nitras zaś nie zrozumiał istoty i za ataki hakerskie uznał wpisy na TT i tak komentował: „Cyberatak z Rosji miał miejsce już w 2015r. Boty, trolle ruskie. Obok nicka mają flagę polską, wspierają PiS, kochają Kaczyńskiego i kościół, a atakują mniejszości, opozycję. Wszyscy dla nich to lewaki, agenci, zdrajcy. Jak Ewa Krzystek. Bot z Kremla. Są z nami od kiedy rządzi PiS i dzięki PiS”.

Szkoda naszego czasu by przytaczać wszystkie bezrozumne wpisy na temat cyberataków naszych dowcipnisi z opozycji. Chroń nas jednak opatrzności przed ich powrotem do władzy. Chyba, że pomoże młotek do wybijania głupot z głowy.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com, onet.pl
photo by: