back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Granica jest świętościa

  „Oni nie chcą żadnego muru” – mówił przed kilkoma miesiącami Donald Tusk. Dzisiaj musi mu być „lekko” głupio, bo bariera już jest ukończona, a jak zapewnia minister Maciej Wąsik do połowy września zostanie także ukończona warstwa elektroniczna. „Na specjalnych słupach zostaną umieszczone kamery, kamery termowizyjne, czujniki ruchu, „oraz różnego typu elektronika, która będzie wspierała naszych strażników granicznych” – powiedział Wąsik na zorganizowanej przy murze konferencji prasowej.

  Przy okazji ukończenia budowy bariery, premier Mateusz Morawiecki dał lekcję historii krytykom z opozycji. „Polska granica to jest świętość. Ten, który nie potrafi obronić swojej granicy, jednocześnie też naraża się na ogromne niebezpieczeństwo. Polska, Polacy należą do tych państw, tych narodów, które bronią swoich granic. Bo ta granica jest też uświęcona krwią, krwią naszych przodków. Dlatego jest ona naszą świętością” – powiedział Morawiecki. Do słów awanturników, którzy bombardowali pomysł budowy muru nawiązał także rzecznik rządu Piotr Miller: „Zapora na granicy polsko-białoruskiej już stoi!! Bronimy polskich granic pomimo bezpodstawnych ataków Donalda Tuska i opozycji. Oni w imię partyjnych wojen są w stanie podważyć każdy pomysł. Nawet ten chroniący elementarne bezpieczeństwo Polski. Zobaczcie sami co niedawno mówili….”.

  Dzisiaj mer Lwowa mówi: „Szykujemy się na atak ze strony Białorusi”. Niech te słowa będą mocnym uzasadnieniem do budowy zapory na granicy polsko-białoruskiej.

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap