back to top
wtorek, 23 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Granice Polski są zagrożone a Budka bredzi o „wolnych sądach”

  Tragiczny dzień dla Ukrainy. Sejm RP wydał oświadczenie w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Premier Mateusz Morawiecki w krótkim wystąpieniu zapewnił o pełnym wsparciu dla Ukrainy. W Sejmie stał się cud. Wszyscy posłowie, nawet z klubów opozycyjnych, bili brawo Premierowi Rady Ministrów. Liczyliśmy, że przyszło otrzeźwienie.

  Tak, liczyliśmy i przeliczyliśmy. Tuż po wystąpieniu premiera był czas na oświadczenia klubów. Pierwszy zabrał głos szef Klubu Koalicji Obywatelskiej, Borys Budka. No i zaczęło się bredzenie. Dla pana posła Budki dziś najważniejsze są „wolne sądy” i „praworządność”. Mówi to dzień po tym, gdy Parlament Niemiec powołał sędziów Sądu Najwyższego. Partyjnych nominatów. Dla Pana Budki wolna Ukraina, obrona polskich granic były powodem zaczepki i atakowania polskiego rządu.

  Zagotowaliśmy się przed odbiornikami. Cała redakcja. Ci którzy kiedyś do urn wrzucili kartkę ze skreślonym kandydatem z PO i Ci, którzy głosowali na PiS. Zdążyliśmy jednak wysłuchać pozostałych oświadczeń. Oświadczeń, które nawiązywały do bieżących wydarzeń, jak wymaga tego sytuacja. Przewodniczący Klubu Prawa i Sprawiedliwości, Ryszard Terlecki w ostatnim zdaniu odpowiedział jednak posłowi Budce i chwała mu za to. „To co wolno Niemcom musi być też wolno Polakom” – tymi słowami skierował się do Budki marszałek Terlecki.

  Dziś ważna jest polska suwerenność, a nie wasalizm, jak życzyłby sobie tego nasz zachodni sąsiad i pan Budka, zapewne z całym klubem KO. Praworządnością, którą narzuca nam Unia Europejska nie obronimy naszych polskich granic, a także granic Unii Europejskiej.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: sejm.gov.pl. twitter.com

  photo: twitter.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap