piątek, 2 czerwca, 2023
spot_img
More

  Najnowsze

  Honorowy Obywatel za dziką reprywatyzację

  Zbliża się termin zgłaszania kandydatów na Honorowego Obywatela Warszawy. Warszawscy radni Prawa i Sprawiedliwości zgłosili kandydaturę Witalija Kliczko, obecnego mera Kijowa. Radni Koalicji Obywatelskiej przy tej okazji wpadli na arcy szatański pomysł. Przy okazji Kliczki chcą przemycić kandydaturę Hanny Gronkiewicz-Waltz. Tym samym Warszawa za jednym zamachem ma wzbogacić się o dwóch Honorowych Obywateli Warszawy.

  Jakkolwiek kandydatura mera stolicy Ukrainy nie budzi naszego zdziwienia, tak Hanny Gronkiewicz-Waltz już tak. Wedługa nas jedynym argumentem za przyznaniem tego tytułu pani Gronkiewicz jest długość jej zasiadania na stołku gospodarza stolicy. Jednak nawet ten argument nie byłby dla nas przesądzającym. Jesteśmy zdziwieni decyzją radnych KO. Gronkiewicz-Waltz bowiem kojarzy nam się wyłącznie z dziką prywatyzacją warszawska, gdzie mieszkańcy oddawanych przez ratusz kamienic byli wyrzucani na bruk. Gdzie kamienice trafiały do rąk 200 letnich, ponoć żyjących spadkobierców. Gdzie w sądzie toczy się wiele spraw przeciwko urzędnikom ratusza, których reprezentantem była Gronkiewicz-Waltz. Gdzie sejmowa komisja do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich zarzuciła wiele nieprawidłowości w decyzjach zwrotowych, które podpisywała pani Hania.

  Nie będziemy orędownikami kandydatury Gronkiewicz-Waltz. Będziemy silnymi jej przeciwnikami. Za pamięć Jolanty Brzeskiej i tych, którym zabrano mieszkania i wyrzucano na ulicę.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: tvp.info.pl

  photo: wpolityce.pl/theoniondaily.com


  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap