back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  I oni chcą wrócić do władzy

  „Wolałbym się nie urodzić, niż na grobach budować swoją karierę”. To cytat z Donalda Tuska. „Sto tysięcy ofiar. Pamiętajmy o nich i ich bliskich. Bądźmy dziś razem. W Warszawie zapalimy znicze w Parku Saskim koło Grobu Nieznanego Żołnierza, godz. 18.” – to także cytat z Donalda Tuska. Temu panu optyka się zmienia z prędkością światła. Kolejnym przykładem może być stosunek do szczepień. Tym razem światło jeszcze bardziej przyspieszyło, bo nie lata, a miesiące sprawiły, że stanowisko Tuska uległo zmianie. Na dzisiejszej konferencji Tusk nawoływał rząd do wprowadzenie obowiązkowych szczepień, a 21 listopada 2021 roku mówił tak: „Nie ma takiej możliwości, żeby wprowadzić obowiązkowe szczepienia”.

  To, że Tusk dzisiaj pali znicze, to też znamienne. Okoliczności są jak najbardziej apropo. Spójrzmy na to dwuaspektowo. Po pierwsze palenie zniczy, zwłaszcza jeśli zapala się ich steki a nawet tysiące nie pomogą środowisku. EPL, której przewodzi Tusk, a także jego kochana Komisja Europejska chce redukcji gazów cieplarnianych, bo wpływa to na klimat, a Tusk nawołuje do zwiększenia emisji. Po drugie jeśli przewodniczący PO zwołuje tłum, by uczcić śmierć stu tysięcy ofiar, to czy po tym spędzie za jakąś chwilę, nie trzeba będzie zapalać zniczy na okoliczność powiększenia się liczby ofiar do stu dziesięciu tysięcy. Kwestię robienia kariery na grobach ofiar przemilczmy. Wolimy powstrzymać wodze fantazji, bo okoliczności tego wymagają.

  Do palenia świeczek wraz z Tuskiem namawia Rafał Trzaskowski. Ten, któremu sprawowanie władzy w stolicy nie wychodzi, ale PR ma tęgi. Niemniej jednak obu panom dedykujemy dzisiejszy wpis Tadeusza Żerko, który tak skomentował ich dzisiejszy event: „Ci ludzie chcą wrócić do władzy”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap