back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Immunitet i lex stacja – tu i tu może przysługiwać „akt łaski”

  Kolejny raz zrobiło się gorąco wokół TVN. Wszystko za sprawą wczorajszego głosowania w Sejmie. Stacja ta straciła na wiarygodności już dawno. Marzy im się powrót opozycji i ich królowanie na rządowych korytarzach z dostępem do informacji z pierwszej ręki. Póki tego przywijeju nie ma, to trzeba nadrabiać zmanipulowanymi wiadomościami. Nie oglądamy TVN-u już od lat, zatem polegamy na wiadomościach z drugiej ręki, czyli na wpisach na portalach społecznościowych. Krótko ujął to jeden z internautów, który o amerykańskiej stacji napisał tak: „Siedziba w jakiejś budce w Holandii, zyski wyprowadzane za granicę, zarząd szczepi się na lewo, najpopularniejszy prezenter olewa polskie prawo i jeździ bez prawa jazdy 6 lat… TVN to jakaś patologia.”

  Przy okazji tego zamieszania dowiedzieliśmy się także, że TVN milczy w sprawie immunitetu marszałka Grodzkiego. Nie dziwi. Senat, to jedyne miejsce władzy, w którym TVN ma pierwszeństwo. W związku z tym w obronę stacji zaangażował się sam marszałek. Na twitterowym koncie napisał: „PiS dokonał dziś po raz kolejny zamachu na fundamenty naszej demokracji. Zamiast zajmować się pandemią i drożyzną, postanowił zakneblować wolne media i zachwiać sojuszem polsko-amerykańskim. Apeluję do Prezydenta RP, by wraz z Senatem bronił wolności mediów!” Pod postem 700 komentarzy. 90% z nich nie nawiązuje do treści marszałkowskiego wpisu, a raczej do tego faktu o czym milczy ulubiona stacja Grodzkiego. Duża część internautów odkryła także ikonkę koperty, którą wstawia zamiast komentarza.

  Miejmy nadzieję, że marszałek komentarze czyta i nastąpi chwila refleksji. Zamiast zajmować się obroną TVN zajmie się oczyszczeniem z zarzutów zrzekając się immunitetu. Jeśli coś pójdzie nie pomyśli marszałka, to będzie można zaapelować do prezydenta, który ma możliwość „aktu łaski”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap