Intratna posada

0

Ciekawi jesteśmy jak się czuł były prezydent Aleksander Kwaśniewski, gdy próbował wrócić do polityki. Czy targały nim jakieś emocje? Donald Tusk twierdzi, że jest przygotowany emocjonalnie i mentalnie. Tej deklaracji raczej nie wiążemy z powrotem do kraju i porzuceniem intratnej posady w Brukseli. Kto byłby skłonny zaproponować mu wyrównanie strat finansowych dla posadki senatora, doradcy przewodniczącego Budki, czy spoiwa partii opozycyjnych? No chyba, że jesteśmy w błędzie i emocje targające Tuskiem nie mają z polityką nic wspólnego, a z samym powrotem na łono macierzy. Mentalnie i emocjonalnie trzeba będzie się zmierzyć z nową rzeczywistością i wybrać dla siebie takie miejsce, by kasy na koncie nie ubyło. Mamy zatem dla pana Donalda kilka propozycji zawodowych.

Zapewne świetnie poradziłby sobie w roli influencera. Zapewne nie miałby problemu ze zgromadzeniem wokół siebie gromadki wyznawców. Swoją aktywność musiałby rozszerzyć poza twitterowe konto. Nie musi być Tik Tok czy YOUTUBE, te kanały zastąpić może z powodzeniem jedna z telewizyjnych stacji komercyjnych. Tusk zostanie ich stałym komentatorem, a pieluchomajtki i maści na wypryski reklamowane przed i po audycji będą szły jak świeże bułki.

Może też Tusk otworzyć Agencję Pracy Tymczasowej w ulubionej przez niego Republice Federalnej. Będzie wraz z emerytowaną cioteczką Angelą werbował pracowników fizycznych do harówki na plantacjach szparagów lub truskawek. Dwa EURO za godzinę dla delikwenta, piąteczka na spółę z Angelą. Zadowolone będą obie strony. Wystarczy jeden ogłoszeniowy tweet Tuska, a Angeli będzie ciężko znaleźć miejsca u miejscowych bauerów. Skarbona będzie puchła.

A może zrobić kasę na umiejętnościach zdobytych podczas przewodniczenia Unii Europejskiej. Wśród eurosceptyków znajdą się zapewne tacy, którzy ciężką pracę Tuska wynagrodzą, gdy podzieli się z nimi tajnikami doprowadzenia do brexitu. Brexit, to największe dokonanie Tuska a siły nieprzychylne wspólnocie europejskiej z praktyki, która była udziałem pana Donalda chętnie będą czerpać garściami.

Jeszcze coś by się znalazło, ale nie będziemy grać na emocjach Tuska.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by