back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Jeśli dziś poniedziałek to jesteśmy we Wrocławiu? w Rzeszowie?

  Wielkimi krokami zbliżamy się do głosowania nad Funduszem Odbudowy. Mamy wszyscy nadzieję, że poprą ten plan wszystkie siły zasiadające w polskim parlamencie. W sprawie tego kluczowego głosowania liczyć możemy na Zjednoczoną Prawicę, która uznała, że w tej sprawie należy się dogadać i zagłosować za przyjęciem FO. Cieszy opamiętanie się Solidarnej Polski, która miała w tej sprawie jeszcze do niedawna odrębne zdanie.

  Rozsądek zachowuje także Lewica, która deklaruje poparcie dla funduszu, który pozwoli Polsce dźwignąć się po pandemii. Kluczowe dla niej były zapewne słowa Aleksandra Kwaśniewskiego, który w wywiadzie dla telewizji Polsat powiedział, że on byłby za Funduszem Odbudowy.

  Co z Koalicją Obywatelską? Tu mamy wielki znak zapytania. Platforma Obywatelska chciałaby, aby pieniądze z Funduszu Odbudowy zostały przekazane dla samorządów. Trudno się nie domyśleć, że chodzi mu o samorządy wielkich miast, w których rządzą merowie związani z Koalicją Obywatelską. W związku z tym Borys Budka nie widzi powodu by zadać sobie choć trochę trudu, by przyjść na konsultacje organizowane przez rząd, o czym na dzisiejszej konferencji prasowej poinformował rzecznik rządu, Piotr Muller.

  Być może Borys Budka ma problemy z błędnikiem i dlatego na konsultacje dotychczas nie trafił. Dzisiaj nasze patrzałki ujrzały bowiem Borysa Budkę na tle rzeszowskiej Starówki mówiącego: „Żeby Wrocław przestał być eksperymentem na żywej tkance”. Albo błędnik albo pociągi mu się pomyliły i wsiadł do tego, który jechał w przeciwnym kierunku. Starówki wszystkie do siebie podobne. Każda z nich jest stara, pełna zabytkowych kamienic i z ratuszem w centrum. Wrocław czy Rzeszów nie ważne, ważne że w Polsce, bo przecież Borys Budka mógł wsiąść do pociągu relacji międzynarodowej i przemówienie wygłosić w Berlinie. Ten Berlin nawet miałby jakieś uzasadnienie, bo po co wybierać mera Rzeszowa skoro już takowy jest w Berlinie.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap