Joe nie posłuchał

0

Na naszych oczach radykalizuje się Afganistan. Zdjęcia klęczących przed obliczami dżihadystów ludzi obiegły internetową przestrzeń. To się dzieje naprawdę. W kilka dni po tym jak prezydent USA Joe Biden postanowił o wycofaniu wojsk z Afganistanu. Teraz trzeba z terenu tego państwa ewakuować setki tysięcy ludzi, którzy przez amerykańskie siły były szkolone i nie ma najmniejszych wątpliwości, że staną przed sądem nowej władzy, a ich dalsze życie można już liczyć w dniach, bo tak działają talibańskie sądy.

Przy okazji tej dramatycznej sytuacji mnożą się także głupawe wpisy na polskich portalach społecznościowych. Nasz ostatnimi czasy ulubiony uczestnik tych portali, Bartosz Węglarczyk na twitterowym koncie pisze: “Trzeba będzie wciągać talibów w społeczność międzynarodową. Co już się dzieje.” Międzynarodowa społeczność zapewne ani myśli siadać do rozmów z afgańskim rządem. O czym mieliby rozmawiać z mordercami. Jeden z internautów obserwujących Węglarczyka słusznie kpi z jego wpisu: “Tak jest. Na pierwszy ogień debata z talibami o prawach kobiet i osób LGBT a potem już jakoś będzie’.

Swoją nadwątloną pozycję po ostatnich występach w “Kropce nad i” chce podratować Radosław Sikorski. Ten żali się, że rząd amerykański nie posłuchał jego rad i na TT informuje: “Po upadku Gazni, Mazar-i-Szarif i Dżelalabadu drogi lądowe do Kabulu są pod kontrolą Talibów. Przejęcie stolicy jest kwestią czasu. Mówiłem Amerykanom w Waszyngtonie aby zostali w Bagram ale supermocarstwa zawsze wiedzą lepiej.” Obserwujący konto Sikorskiego już nazwali go megalomanem. Staniemy w obronie Pana Radka. Przecież wiadomym jest, że prezydent Biden tuż po porannej kawie pierwszy telefon wykonuje do Sikorskiego. Tego dnia, gdy podjął decyzję o wycofaniu wojsk linia niestety była zajęta.

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: