back to top
piątek, 19 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kiedy Biedroń gada, Duda robi czyli rzecz o trzynastej emeryturze

  Wczoraj Prezydent Duda podpisał obiecaną ustawę o trzynastej emeryturze i rencie. Zgodnie z nią każdy emeryt i rencista dostanie jeszcze w tym roku dodatkowe 1200 złotych. Podkreślmy, że będą to pieniądze, których nie może ruszyć komornik, nie można ich potrącać i nie będą wliczane do dochodu. Czysta kasa dla tych z nas, którzy całe życie ciężko pracowali, a dziś nieraz brakuje im do pierwszego.

  Oczywiście od razu pojawiły się dyskusje, czy 1200 złotych do dużo czy mało? Zdaniem kontrkandydata Dudy Roberta Biedronia – mało. Podpisanie ustawy nazwał propagandą i populizmem, po czym wyliczył, ile to będzie dziennie. Wyszło mu 3 złote. Te 3 złote, to już zupełnie nikomu różnicy nie zrobią, więc ustawy jakby w ogóle nie było. Dlatego Biedroń zapowiedział, że jeśli kiedyś zostanie Prezydentem, podpisze ustawę, która sprawi, że emerytury będą godne każdego miesiąca.

  I to, proszę państwa, nie jest oczywiście żaden populizm ani propaganda. Biedroń podpisze ustawę o stoliczku, który sam się będzie nakrywał i to jest racjonalne, wyliczone przez ekonomistów i nie obciąży budżetu. Biedroń da emerytom po 200 złotych dziennie! A może po 400, bo właściwie czemu nie? I pa licho, że Biedroń ani słowem nie wspomniał, ile dokładnie to będzie, skąd weźmie pieniądze, ani komu zabierze, żeby tak sobie rozdawać. Bo skąd pieniądze na dzisiejsze trzynastki, to wiadomo doskonale. W głównej mierze z Funduszu Solidarnościowego. To chyba logiczne, prawda?

  Pan Józef, którego spotkaliśmy w piekarni podczas kupowania bułek na drugie śniadanie, kupował dwie kajzerki po 40 groszy. Na więcej nie starcza, bo muszę jeszcze opłacić rachunki i kupić leki – powiedział. Na szczęście od tego roku zamiast dwóch bułek na śniadanie i kolację, kupi dziesięć. To mało czy dużo?

  Panu Biedroniowi życzymy, żeby sprawił, że emerytury Polaków co miesiąc będą godne, a wówczas sami poprzemy jego kandydaturę na Prezydenta RP. A panu Prezydentowi dziękujemy za dodatkowe osiem bułek. W imieniu pana Józefa.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność..

  źródło: pap.pl, gazetaprawna.pl
  photo by pixabay.com

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap