back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Kłamczuszek

  Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Bez Kłamstwa. W związku z tym faktem przypomniał nam się wiersz Juliana Tuwima „O Grzesiu kłamczuszku i jego cioci”. Ciocia zapytała Grzesia czy wrzucił list do skrzynki? Grzesio przekonany, że dopilnował czynności, nie chcąc się cioci narazić, zmyślił historyjkę: jak wyglądał list, kto był adresatem i kto był świadkiem wrzucania przez niego listu do skrzynki. Okazało się jednak, że ciocia chciała tylko sprawdzić prawdomówność Grzesia i nakryła Grzesia na przekręcie.

  Jak już cofnęliśmy się do lektury z dzieciństwa, to przypomniała nam się jeszcze jedna stara historyjka. Donald Tusk będąc gościem śp. Andrzeja Wojciechowskiego w telewizyjny studiu był pytany, jak to jest z tym kłamstwem w polityce? Czy polityk powinien kłamać i czy Donkowi zdarza się kłamstwo popełnić. Tusk z lekkim wahaniem na dwa pytania odpowiedział przecząco. Jak się w przyszłości okazało, twierdzenie to nie miało nic wspólnego z rzeczywistością. Jako premier Tusk nabrał nas na podatek liniowy, uproszczenie systemu podatkowego, likwidację NFZ, studium kolei dużej prędkości, Euro w portfelu, zniesienie instytucji meldunku i reformę KRUS. Kłamstewkami tymi częstował Polaków podczas wygłaszania expose czy wystąpień na Forum Ekonomicznym w Krynicy. Wyjaśnienie afery taśmowej też obiecywał, ale zanim nastała wyznaczona data, Tusk spakował walizki i wyjechał do Brukseli.

  Dziś kłamstewkami raczy nas na Twitterze. Co wpis, to machloja, która ma podsycać nienawiść do demokratycznie wybranego rządu. Zagalopował się jednak w tym procederze i wpadł w zastawioną przez siebie pułapkę. W grudniu tak napisał na TT: „Szybkiego szczepienia wszystkim! I niech ta szczepionka uodporni nas nie tylko na koronawirusa, ale i inne choroby 2020 roku: kłamstwo, złość i pogardę. Rodzinnych (+5 gości) Świąt!”. Redaktor Wojciech Wybranowski postanowił uprościć gonitwę myśli Tuska i wcielił się w rolę Tuwimowskiej cioci. Pod postem umieścił komentarz: „Szczepionka na kłamstwo, złość, pogardę? Ktoś mógłby powiedzieć, że szczepionkę na Donalda Tuska Polacy zaaplikowali sobie już w 2015 roku . Działa”.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, tvp.info.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap