back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Koalicje ponad podziałami

  Spodobało się PSL-owi, to działanie ponad podziałami. Zaczęli od szczepionki, gdzie prezes Władysław Kosiniak-Kamysz będzie w blasku fleszy sczepił wiceministra rządu Zjednoczonej Prawicy, Waldemara Kraskę i odwrotnie. Skoro szczepienna koalicja PSL-PiS wypaliła, to czemu nie stworzyć innej, myśli sobie prezes Kosiniak-Kamysz i w koalicji z konfederacją wystawia wspólnego kandydata na Rzecznika Praw Obywatelskich. Ma nim być Robert Gwiazdowski.

  Wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL zapowiada, że Gwiazdowski, to kandydat racjonalnego centrum. Jak słyszymy to „racjonalnego”, to przed oczami staje nam poseł Braun z Konfederacji, który nadal twierdzi, że pandemii na świecie nie ma i ostentacyjnie śmiga bez maseczki. Racjonalne zachowania ma też poseł Korwin-Mikke, który swemu psu strzela prosto w uszy noworocznymi petardami w proteście przeciw zakazom takich praktyk.

  Kandydat Gwiazdowski ponoć ma także umiarkowane poglądy. Dotąd myśleliśmy, że wszystko, co nie jest Braunem lub Korwinem-Mikke jest umiarkowane, ale w obecnych okolicznościach mamy, co do tej umiarkowalności pana Roberta pewne wątpliwości. Niestety nie tylko my. Adrian Zandberg z partii Razem na twitterowym koncie pisze: „Różne zabawne rzeczy słyszałem w tym roku, ale spin, że Robert Gwiazdowski ma „umiarkowane poglądy” – przebija wszystko :)”.

  W szczepieniu i wspólnym kandydacie próbujemy doszukać się jakiejś konsekwencji PSL. W dniu kiedy Kosiniak-Kamysz będzie się szczepił przed kamerami telewizorów i zachęcał do szczepienia rodaków, PSL wspólnie z antyszczepionkową i antymaseczkową Konfederacją wystawiają wspólnego kandydata na RPO. Nic mądrego nie wymyślimy chyba oprócz faktu, że po rozwodzie z Kukizem, PSL będzie brakowało punktów procentowych, by móc w kolejnej kadencji sejmu decydować o obsadzeniu stanowiska RPO.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap