back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Komu autorstwo PŁ?

  Gdy przed kilkoma laty PiS wprowadzał w życie jeden z punktów swojego programu wyborczego 500+ mało kto spodziewał się, że Platforma Obywatelska będzie chciała od niego odciąć kupony. Teraz prześcigają się w wymyślaniu komu, to PiS zajumał ten program. Może byłej premier Ewie Kopacz, a może nawet samemu Donaldowi Tuskowi. Dziwimy się, że jeszcze nie zaprzęgli do tego latającego konia, bo przecież mogliby. Skoro PiS Pegasusem podsłuchiwał Brejzę, to być może i Donalda Tuska, który przez telefon opowiadał Ewie Kopacz o swoim rewolucyjnym pomyśle dofinansowania polskich rodzin z dziećmi.

  Podobnie być może z Polskim Ładem. Kilka danych, które wprowadził obecny obóz rządzący: PIT 17%, CIT 9%, KW 30 tys, próg podatkowy 120 tys, PIT dla młodych 0% VAT, na żywność 0%, VAT na paliwa 8%, minimalna akcyza na paliwo, akcyza prąd 0%. Nie minie kilka lat, a nawet i miesięcy, gdy PO zechce się ogrzać chociażby przy kwocie niższej od podatku. Już dziś uważają, że niższa akcyza na paliwa, to efekt ich nacisków. Uprzedzając ten czas podpowiadamy PO, aby już dziś osiodłała Pegasusa. Dzięki niemu będzie się można podszyć pod Polski Ład.

  Obóz rządzący stara się jak może pomóc Polakom w tym trudnym czasie. Gdyby rządziła PO ani ceny gazu nie byłyby niższe ani prądu. Nie byłoby też zero procentowej akcyzy na prąd, a jedynie tłumaczenia, że podwyżki są efektem polityki klimatycznej. Bo czy PO jest zainteresowana Polską i Polakami? Raczej nie. Podzielamy pogląd rzeczniczki PiS Anity Czerwińskiej, która w wywiadzie dla portalu wpolityce.pl powiedziała: „Mierzymy się z ogromną machiną dezinformacji, która dla opozycji ma być ich „być albo nie być”. Trudno uwierzyć, że w demokratycznym kraju, w Europie są politycy, którzy chcą szkodzić własnemu państwu, obywatelom. Że ich żelazną zasadą jest niezmienne: „im gorzej dla Polski, tym lepiej”. Ale taka jest rzeczywistość.”

  Platformo! A może już dziś ustalić, kto tam u Was był twórcą Polskiego Ładu?

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com, wpolityce.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap