back to top
sobota, 22 czerwca, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Koperty już nie są groźne

  W niedzielę miały się odbyć wybory. Liczyliśmy na to, jak i na konsekwencje, czyli być może odmrożenie obostrzeń związanych z pandemią i zamrożenie lodówki, bo już się w nic nie mieścimy.

  Wyborów nie było, a żona postanowiła podjąć nierówną walkę z bakterią oraz spowodowaną nią nadwagą i zdecydowała się na aktywność fizyczną. Odkurzyła zatem trampki i poszła biegać do pobliskiego parku. Razem z latoroślą bardzo jej kibicujemy siedząc przed TV i pałaszująć kolejny kubełek lodów. Będzie sielska atmosfera przez kolejną godzinę, radowaliśmy się w myślach. Godzina „pękła” szybciej niż byśmy sobie życzyli. W drzwiach stanęła zadowolona niewiasta. Zadowolona, bo bieganie przyniosło jej pomysł na biznes. Otóż w tymże parku, gdzie wylewała siódme poty, dusząc się pod maseczką, mijała dziesiątki ludzi, którzy uznali, że park to las i maseczki nosić nie trzeba. Zatem małżonka postanowiła wstąpić do sił mundurowych i zgłosić się na patrole w parkach, kosząc mandaty. Ucieszyła nas przedsiębiorczość kobiety, ale też zmusza do zastanowienia nad formułą wyborów. Czy warto marnować papier na czynność korespondencyjną?

  Debatują wszystkie opcje polityczne, jak wybory powinny wyglądać. Lewica proponuje okrągły stół w tej ważkiej sprawie. Chcą w nim uczestniczyć wszyscy politycy włącznie z Platformą Obywatelską. No może z jednym wyjątkiem. Poseł Szczerba się zbuntował i usiąść nie chce, ale może gdy Budka mu każe, to przycupnie gdzieś w rogu. Platforma Obywatelska zgłasza swój projekt wyborczy. Proponuje wybory hybrydowe i nie ma to nic wspólnego z motoryzacją. Zakłada się czynność korespondencyjną. Nie byłoby to dla nas żadnym novum, gdyby nie fakt kopert, które mają uśmiercić połowę populacji Polaków. Przecież taka narracja była dotychczas priorytetowa wśród polityków PO.

  No cóż. Sądząc po sprawozdaniu małżonki o stosowaniu środków ostrożności przez elektorat, wybory mogłyby odbyć się drogą tradycyjną. Jednak szacunek do profesjonalizmu ministra Szumowskiego każe nam przyjąć zasadę korespondencyjności. Żeby jednak tym razem zgodziły się z taką koniecznością wszystkie izby parlamentu, proponujemy marszałek Witek, zapoznać profesora Grodzkiego z projektem PO, aby argument „zabójczych kopert” mógł stosować wyłącznie do swojej profesji.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com. tvp.info
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap