back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  „Kozioł ofiarny”

  Gdy zabrakło cioteczki Angeli, która trząsła europejska polityką zaczęły sie igrzyska po przywództwo. Miejsce po cioteczce pragnie zająć Prezydent Francji Emmanuel Macron. Bardzo rozkoszuje się tą rolą, bo jak wiadomo francuscy przywódcy nie mieli zbyt wielu okazji do decydowania o losach narodów w ciągu ostatnich dekad.

  Żeby stać się niekoronowanym królem Europy, Emmanuel Macron wybrał się na wycieczkę do Rosji. Postanowił spotkać się z wujaszkiem Putinem i nakłonić go zabrał zabawki spod granicy z Ukrainą i znalazł sobie inną rozrywkę. Panowie rozmawiali pięć godzin, czego skutkiem miało być zobowiązanie Prezydenta Rosji, że nie będzie podejmował żadnych nowych inicjatyw wojskowych. To według wysokiego francuskiego urzędnika, który po spotkaniu poinformował o tym cały świat. Niestety odmiennego zdania jest sam Putin. Zaprzeczył temu rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Według rosyjskiego przywódcy Francja nie jest liderem w NATO, zatem nie będą z Macronem zawierać żadnych umów. Nie zanosi się zatem, że rosyjskie wojska po zakończeniu ćwiczeń wrócą do Rosji. Nie zanosi się także, że na Białorusi nie będzie stałych rosyjskich baz oraz rozmieszczenia sprzętu wrażliwego.

  Wygląda na to, że Manuel Macron nie zostanie zbawca narodów. Putin potraktował Prezydenta Francji jak kozła ofiarnego, jak nazwał tę misję dziennik Politico i trudno się takiemu twierdzeniu dziwić. Może lepiej by było gdyby pan Macron zajął się wewnętrzną kampanią wyborczą, bo może się za chwilę okazać, że jedyne jego wyprawy do Moskwy będą wyłącznie wycieczkami turystycznymi.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: twitter.com
  photo by:  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap