back to top
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024
spot_img
More

  Najnowsze

  Król Rafał

  Rafał Trzaskowski ogłosił się królem Warszawy. Wieść gminna niesie, że ma do tego absolutne prawo, bo pochodzenie ma bezpośrednio od króla Jana III Wazy. Była to dotąd tajemnica strzeżona głównie przez polityków Koalicji Obywatelskiej. Niestety tajemnica się wydała..

  Warszawski gród obiegła bowiem wieść, że z falami Wisły płynie woda o tajemniczych wartościach. Dworscy astrolodzy odkryli magiczne właściwości płynącej z nurtem Wisły wody. Otóż gdy w nadbrzeżnej siedzibie pewnej czarownicy, która operuje dźwiękami znajdzie się prawdziwy królewicz ciecz zamienia się w napój rozweselający.
  Królewicz Rafał zebrał tajny dwór i postanowił udać się do siedziby wiedźmy. Drogę wyznaczał mu zapach dobiegający z nad królowej polskich rzek. Po przybyciu na miejsce przy taktach funkowej muzyki Rafałowi rozwiązał się język. Nie mógł się powstrzymać od ujawnienia swojej tożsamości. Mimo, że język się plątał po spożyciu tajemniczej cieczy wygłosił orędzie, w którym przyznał, że jest królem Warszawy, a wasalom nakazał noszenie maseczek, by nie mogli spożywać magicznego napoju. Czarownicy zaś nakazał natychmiastową zmianę taktów, bo w przeciwnym wypadku naśle na nią świeżo powołanego „nocnego burmistrza”.

  Magiczna woda zrobiła swoje i królowanie Rafała w Warszawie stało się faktem. Ogólnopolski opiniotwórczy periodyk „Pudelek” następnego dnia o elekcji królewicza poinformował całą Polskę. Dzwoni kanclerz Budka i giermek Kierwiński niezadowoleni z beztroskiego odkrycia tajemnicy. Jednak napój w organizmie królewicza nadal czyni spustoszenia i król Rafał ogłasza się namiestnikiem całej Polski, który będzie rządził społeczeństwem w takt brzmiącej jeszcze w uszach muzyki tańcząc, jak gwiazda hollywoodzkich filmów.

  Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

  źródło: pudelek.pl
  photo by:

  Najnowsze

  spot_imgspot_img

  Nie przegap