Kto rządzi stolicą?

0

Pan Trzaskowski, chyba mer stolicy czuje, że stanowisko go uwiera, bo nie jest takie, jakie sobie wymarzył. Piszemy chyba, bo jego głównym ostatnio zainteresowaniem jest budowanie Koalicji 276 i likwidacja TVP Info. Skutek taki jakim jest jego kierowanie stolicą kraju. Do Koalicji 276 żadne z ugrupowań opozycyjnych się nie śpieszy, a z likwidacją TVP Info jest podobnie. Hołownia, Lewica, PSL nie chcą likwidacji publicznej stacji informacyjnej, co najwyżej jej przekształcenia.

Gospodarz największego miasta w Polsce zapomina jakie wybory wygrał. Jak już sobie przypomni, to wyłącznie po to by reklamować własną osobę. Mieliśmy atak zimy w Warszawie i zamiast pługów i odśnieżonych chodników Warszawiakom zafundowano szereg konferencji prasowych i tweetów Trzaskowskiego. Dzisiaj mamy smog, wyjść z domu się nie da, a Trzaskowski kolejny raz zajęty jest likwidacja telewizji publicznej i abonamentu. Gdy zobaczyliśmy przymiarkę do konferencji, która odbywała się na wolnym powietrzu, byliśmy przekonani, że coś o kapciuchach będzie. O kapciuchach, których likwidację zapowiadał Trzaskowski w trakcie karnawału wyborczego. Ze zdziwieniem wielkim przyjęliśmy fakt, że plenerowa pogadanka dotyczyła ulubionego tematu Trzaskowskiego, czyli TVP.

Uwiera to TVP Info mera stolicy, Trzaskowskiego. Krytykują go i musi od czasu do czasu wziąć się do pracy, tak jak było w przypadku ataku zimy, która zdarzyła się o dziwo dla Trzaskowskiego zimą, a on i jego służby przyzwyczaili się do myśli o nadchodzącym ociepleniu klimatu. Ocieplenie jest, ale na prywatnych posesjach, gdzie do czerwoności rozgrzane są kopciuchy. TVP stało się konkurencją dla Trzaskowskiego, co nie umknęło uwadze warszawskich społeczników. Jan Mencwel z „Miasto jest Nasze” na twitterowym koncie napisał: „Miesiąc temu był atak zimy w Warszawie> reakcja @trzaskowski: sztaby kryzysowe, konferencje, tweety, masa kasy wywalona, bo w TVP kazali wszystko TERAZ odśnieżać. Od wczoraj mamy atak smogu. Reakcja prezydenta: Cisza. Mówię Wam, w Warszawie rządzi Jacek Kurski”.

TVP Info dyscyplinuje Trzaskowskiego i zagania do roboty. Przy jego chorobliwym awersie do pracy telewizja publiczna stała się największym wrogiem. Poleżeć nie dają i poczytać filozoficznych rozpraw w oryginale. Udało się jednak Kurskiemu zmusić Trzaskowskiego do odśnieżania, to może i ze smogiem prezesowi wyjdzie. Może faktycznie to on rządzi stolicą?

Wszystko co zobaczysz na łamach www.theoniondaily.com to kłamstwo a dane często zostały zmyślone lub/i sfałszowane. Strona ma charakter satyryczny. Czytasz na własną odpowiedzialność.

źródło: twitter.com
photo by: